Forum dyskusyjne

Kuba CAYO COCO- nocleg

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 19:53 | 04.02.2016

hej
Obmyślamy cały plan, czytamy fora...i czasem ciężko znaleźć swieże informacje.
W czasie pobytu na Kubie będziemy chcieli spędzić 4 dni na Cayo Coco- szukając hoteli oczywiście ceny kosmos, natomiast znaleźliśmy promocje hotelu:

BLAU COLONIAL CAYO COCO - byl ktoś? to jest ten sam co COLONIAL CAYO COCO ?

Czy jest sens rezerwacji z PL hotelu? gdzieś wyczytałem, że przy wjeździe na wyspy jest butka z lokalnym biurem i tam są ponoć o połowe tańsze noclegi jak sie przez nich zarezerwuje niz przez internet...

Ktoś coś??

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 18:45 | 06.02.2016

możliwe że czytałeś to w mojej odpowiedzi na tym forum :) a jezli nie to potwierdzam :) bylismy najpierw w niepozornej budce przed szlabanem na Cayo coco, później w hotelu i wracaliśmy do budki kupować :)
Wyszukajcie tutaj hotel ale jak będziecie mieli czas to pojeździjcie tam na miejscu, wybierzcie sobie (obsługa bez problemu pozwoli Wam przejśc sie i zobaczyć każdy z nich... a nastepnie powrót do budki :)
tanio ogólnie nie jest ale jak na allinclusive naprawdę super... zarówno jedzenie jak i napoje :)

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 01:09 | 07.02.2016

Tak, to ten sam hotel, obecnie nazywa się Colonial. Było to pierwszy hotel zbudowany na Cayo Coco, otwarty 13 listopada 1993 r. przez Fidela Castro. Spędziłem w tym hotelu 2 tygodnie w listopadzie 2015 r. i niezmiernie mi się podobał, posiada b. ciekawą architekturę.

Co do cen, to trudno mi powiedzieć, jakie są za noc, bo ja wykupiłem 'all exclusive package'. Mogę tylko powiedzieć, że mieszkaliśmy w budynku #18, pokój 1836 na drugim piętrze (tzn. na pierwszym po polsku), niektóre pokoje są na 3 piętrze-i je polecam, bo pokoje na parterze mają nieraz nieprzyjemny zapach wilgoci oraz wchodzą do nich różne stworzenia.

Nasz budynek znajdował się daleko od głównej restauracji, dyskoteki i basenu, toteż było ogólnie cicho, okna wychodziły na ocean, do plaży było ok. 30 m, czasem plaża była szeroka, czasem wąska, zależało od przypływów/odpływów.

Obsługa w hotelu b. miła, jedzenie bardzo dobre. Za 5 CUC można wybrać się autobusem na sam koniec Cayo Coco do plaży Playa Pillar. Również pojechaliśmy na 3 dni do miasta Moron, mieszkaliśmy w casa particular-warto było!

Na TripAdvisor zamieściłem dość obszerną recenzję (review), ale w języku angielskim-jak chcesz, to ją tu też zamieszczę.

Jak masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 09:15 | 07.02.2016

Własnie o takie podpowiedzi mi chodziło :)

Nie będziemy rezerwować z PL, najwyżej z Havany jak już będziemy lub przy szlabanie jak sie wjezdza na Cayo Coco

Myśle ze kwiecień jest miesiącem gdzie chyba nie powinienem się martwić o wolne pokoje

Planujemy tam max 4 dni, typowy chill po zwiedzaniu "całej" Kuby :)

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 19:32 | 07.02.2016

Nie przypuszczam, aby był problem ze znalezieniem wolnego pokoju w kwietniu, chyba że pojechałbyś w czasie kanadyjskiej 'March break', wtedy ceny idą drastycznie w górę.

Podczas gdy absolutna większość turystów w hotelu wykupiła 'all exclusive packages', spotkałem rodzinę, która oddzielnie wykupiła lot i oddzielnie zrobiła rezerwację hotelu-mówili, że przez to otrzymali lepszy 'deal' i taki pokój, jaki sobie zażyczyli (było to pokój narożny w naszym budynku, z bardzo obszernym balkonem). Może więc warto też żądać też najlepszego pokoju w Twoim przypadku-osobiście poświęciłbym trochę czasu, aby taki pokój obejrzeć przed wynajęciem.

W każdym razie powodzenia i życzę miłych wrażeń na Kubie!

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 09:01 | 12.02.2016

Może ktoś zna przyzwoitą casę particular na Cayo Coco / Cayo Guillermo. Sklepy z żywnością?

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 20:26 | 12.02.2016

Cayo coco to strefa zamknięta dla Kubańczyków więc wątpię żeby ktoś tam mieszkał więc i Cas nie będzie. Tam mogą przebywać tylko pracownicy hoteli ze specjalną przepustką. Większość z nich wraca na ląd po swojej zmianie w pracy.
Przed wjazdem na groble prowadzącą do Cayo Coco jest miejscowość Moron- tam prędzej coś znajdziesz. My mieszkaliśmy w super tanim i świetnym hotelu- opis i szczegóły tu takemytrip.pl/plan-podrozy-3-kuba-ameryka 

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 03:58 | 14.02.2016

Swego czasu rzeczywiście Kubańczycy, poza pracownikami resortów z przepustkami, nie mogli w ogóle pojechać na Cayo Coco-mało tego, nawet taksówkarze bez specjalnych przepustek nie byli wpuszczani, chociaż wieźli turystów.

Ale od paru lat sytuacja się zmieniła, obecnie wiele Kubańczyków tam przyjeżdża na wakacje (sam sporo z nich widziałem-zazwyczaj 'nadziani' ludzie, pewnie rodzina z Miami regularnie wysyła im fundusze), jak też taksówkarze bez problemu mogą tam pojechać.

Ale co do znalezienia casa particular na Cayo Coco, to takich tam nie ma, bo rzeczywiście, nie mieszkają tam na stałe żadni Kubańczycy. Wiele casas jest w Moron i w Ciego de Avilla, my spędziliśmy w listopadzie 2 noce w casa w Moron, blisko stacji kolejowej i głównego placu, ogólnie małe i fajne miasteczko, bardzo dużo rzeczy kupowaliśmy płacąc 'ichnią walutą', tzn. 'moneda national' i ceny dla nas były dosłownie groszowe-np. duże porcje lodów na 3 osoby kosztowały zaledwie coś ponad 50 centów, a szklanka świeżo wyciśniętego soku 5 centów.

Być może byliście w "La Casona de Moron", odwiedziliśmy ten hotelik, znajdował się kilkadziesiąt metrów od nasze casa i nawet trochę żałowaliśmy, że tam się nie zatrzymaliśmy.

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 21:25 | 21.02.2016

Tak, dokładnie to był ten hotel :) a knajpa po sąsiedzku- rewelacja ! pyszne żarcie i prawie za darmo :)

izzybe dołączył
21.02.2016

izzybe 00:13 | 22.02.2016

Mieszkalam w hotelu Blau Colonial podczas mojego pierwszego pobytu na Kubie. Tak jak ktos juz napisal hotel jest bardzo przyzwoity.
Najblizszy sklep jest faktycznie w Moron. Ceny sa bardzo przystepne.
Ja rezerwowalam hotel przed wyjazdem wiec nie wiem jak wyglada sytuacja z rezerwacja na miejscu jesli chodzi o Cayos. Na Cayo Guillermo jest tez fajny hotel Sol Guillermo. W zasadzie wszystkie hotele na Cayos sa all inclusive, wiec jesli chodzi Wam o plazowanie nie musicie sie martwic o jedzenie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl