Forum dyskusyjne

Wiza na Kubę

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 12:07 | 31.12.2017

Jak to jest z wizą na Kubę? Czy muszę ją załatwić w Polsce przed odlotem?

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 16:16 | 31.12.2017

Formalnie nie ma wizy. Jednak przed wylotem trzeba mieć wyrobioną kartę turysty.Bez niej mają prawo nie wpuścić Cię na pokład samolotu. Kartę można uzyskać za opłatą (nie pamiętam dokładnie, chyba ok. 150 zł) w kubańskiej ambasadzie, w biurze pośredniczącym lub w biurze podróży. Na lotnisku w Polsce jej nie dostaniesz i na lotnisku na Kubie po przylocie też nie.

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 17:39 | 31.12.2017

Gdzieś czytałem, że rozdają te karty w samolocie i że można je też dostać na lotnisku po przylocie. Czy to jest prawda?

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 19:56 | 31.12.2017

Gdy lecimy na Kubę z Kanady, każde linie lotnicze zapewniają kartę turysty albo na pokładzie, albo odbiera się ją na lotnisku przed wejściem do samolotu, jest ona wliczona w cenę biletu.

Niektórzy wykupili lot na Kubę Air Canada z Warszawy, ale karty turysty były dopiero wydawane w Toronto-a w Warszawie nie wpuszczono ich na pokład bez karty turysty. Byli więc zmuszeni wykupić taką kartę w Warszawie-a potem została im czysta karta turysty, jaką otrzymali w Toronto. Podobną sytuację mieli turyści lecący Air Canada z Sydney, Australia. Sądzę, że w tym przypadku zawaliła Air Canada.

AdoKa dołączył
19.01.2011

AdoKa 23:09 | 02.01.2018

Ze strony polskiego MSZ: Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wjazdu na Kubę. Turysta zobowiązany jest również posiadać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży. Służby graniczne mogą odmówić prawa przekroczenia granicy bez podania powodu odmowy. Przed odprawą paszportową turysta mający wizę może być obowiązany do wypełnienia formularza Tarjeta Internacional de Embarque y Desembarque. W takim wypadku podstemplowany formularz należy zachować, ponieważ bez niego niemożliwe jest opuszczenie Kuby, a uzyskanie nowego wymaga wielu zabiegów administracyjnych.

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 18:24 | 07.01.2018

Leciałam francuskimi liniami w marcu 2017 i nic takiego nie miało miejsca. Lepiej wyrobić w Polsce ,ja czekałam na przesyłkę z Warszawy do Wrocławia trzy dni. Załatwiałam przez Opal Travel szybko i bez problemów:)) Ania

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 18:54 | 09.01.2018

Kartę turystyczną na Kubę można kupić w niektórych biurach podróży.

gp1959 dołączył
23.03.2015

gp1959 14:58 | 11.01.2018

>Gdzieś czytałem, że rozdają te karty w samolocie i że można je też dostać na lotnisku
>po przylocie. Czy to jest prawda?

To może być prawdą, że niektóre linie dają kartę na pokładzie samolotu, ale teoretycznie możesz mieć problem przy wsiadaniu do samolotu. Radzę załatwić w Polsce przez pośredników - 3 dni i po sprawie

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 12:15 | 13.01.2018

Witam,
mamy dwie wizy na Kube do odsprzedania. Osoby zainteresowane prosze o kontakt na priv.

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 00:00 | 07.02.2018

Wizy odsprzedane, zatem moja oferta nie jest juz aktualna.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 11:28 | 08.02.2018

Ja kupiłem poprzez aina.pl,prosto,tanio,wygodnie,wypełniarz formularz na stronie,karty turysty miałem po 2 dniach w domu.Lecę KLM i nic takiego nie zapewnia-dzwoniłem,

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>