e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Forum dyskusyjne

Wymiana jakiej waluty na Kubie

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

babeczka65 dołączył
31.03.2012

babeczka65 23:09 | 21.02.2015

Witam. Jaką walutę najlepiej wymienić na Kubie Euro czy Dolar Kanadyjski aby mieć najkorzystniejszy przelicznik.
Chcę zabrać Euro ale słyszałam, że lepiej opłaca wymienić Dolary Kanadyjskie. Co myślicie. Opłaca się w to bawić czy różnica na kursach jest znikoma

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 17:39 | 22.02.2015

Też o tym słyszałam, ale sama zabrałam euro. I nie było tak źle :)
Wiadomo, że nie warto brać dolarów amerykańskich, bo przy wymianie jest pobierany 10% podatek

Więcej o mojej uprawie na Kubę: olazplecakiem.blogspot.com/p/wyprawa-2014.html 

mariosta dołączył
13.12.2011

mariosta 13:55 | 23.02.2015

dużej różnicy nie ma....no chyba, że bierzesz tysiące dolarów :)
Jeśli potrzebujesz przykładowe ceny na kubie to zapraszam na opis z mojej podróży. Wróciłem dwa tygodnie temu. www.mariuszstachowiak.pl/kuba-krok-kroku/ 

babeczka65 dołączył
31.03.2012

babeczka65 20:24 | 23.02.2015

Wielkie dzięki. Skorzystam z informacji z Twojej stronki. Bardzo cenne wiadomości. I Super zdjęcia. Pozdrawiam

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 12:31 | 28.02.2015

My mielismy dolary amerykańskie i nie bylo dużej różnicy. Duzo ważniejsze jest uważać przy wymianie bo nawet w ichniejszych oficjalnych kantorach kantują i 'zapominają' wypłacić jednej dziesiątki... jak przeliczysz przy okienku i sie upomnisz to od razu bez ponownego przeliczenia dokłada Ci tą dychę wiec wiadomo ze robiłą to z premedytacja :/ ale to tylko w Hawanie tak mielismy. W bankach natomiast nie bylo tego problemu. W ichniejszych Pewexach to samo- nabijają po dwa razy ten sam produkt a pozniej trzeba sie upominać o paragon bo od razu drą i wyrzucają jak widza ze sie kapnąłeś- ale taka sytuacja była tylko raz, tez w Hawanie. Jestem świadomy tego typu sytuacji i zawsze na wakacjach zwracam na takie rzeczy uwage stąd moje doświadczenia z którymi inni mniej ostrożni mogą sie nie zgodzić. Mimo tego Hawana jest niesamowita i bardzo przyjazna turystom- poprostu radzą sobie jak mogą ;)

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 11:56 | 07.03.2015

Nie wymieniać waluty w hotelach - tu kurs jest znacznie gorszy.
Dobrze jest wymienić w kantorze czy banku ok. 20-30 euro na peso kubańskie - mozna kupować za nie małych knajpkach, na ulicy owoce, w małych sklepikach - jest znacznie taniej.
Kubańskim peso można tez rozliczać się, gdy cena jest w cuc - wtedy 1 cuc mnożą x 25, czyli za 2 cuc płaci sie 50 peso.
Na POCZCIE - kupiłam znaczki za cuc i usłyszłam od Kubańczyków, że powinna zapłacić w peso. Na wszelki wypadek mozna poprosić Kubańczyka, by kupił nam znaczki. A tak swoja drogą kartki wysłane z Kuby w listopadzie, przyszły w lutym.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl