Forum dyskusyjne

Szukam odpowiedniego aparatu do moich wymagań

kategoria podróże po świecie

Adam.x dołączył
17.06.2017

Adam.x 08:45 | 17.06.2017

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam na imię Adam,lubię fotografować, choć jestem amatorem.
Chciałbym prosić uprzejmie Was abyście doradzili mi jaki aparat byłby dla mnie idealny.
Do tej pory używałem aparatu Canon 450d z kitowym obiektywem (F-S 18-55mm IS f/3.5-5.6), wykonałem bardzo dużo zdjęć tym aparatem, obecnie nie jestem już zadowolony z jakości zdjęć, słaba ostrość zdjęć, kolory też nie takie... Dodatkowo awarii uległ focus w obiektywie, więc sami rozumiecie. Zdjęcia jakie wykonuję to najczęściej:
1. - zdjęcia na stole bezcieniowym przy użyciu lamp studyjnych DELICACY 180. lamp studyjnych Delicacy 180
2. - zdjęcia przedmiotów na drewnianym stole również przy użyciu
3. - zdjęcia grzybów w lesie
4. - zdjęcia przestrzeni miejskiej, zabytki, budynki itp.
5. - zdjęcia krajobrazów( góry, jeziora, plaże, morza, lasy)

Bardzo rzadko zdjęcia ludzi, portrety,inne zdjęcia podczas podróżowania itp.
- chciałbym też może w przyszłości spróbować zdjęcia makro.

Dużo osób poleca mi właśnie do wspomnianych czelów zakup kompaktu z wymienną optyką, a nie lustrzanki. Myślę, że dużym lustrem jest też waga i przede wszystkim gabaryty.
Jak wspomniałem chciałbym uzyskać dużo lepszą jakość zdjęć niż przy użyciu Canona 450d.

Jeżeli chodzi o budżet to tak myślę, że chciałbym się zmieścić w budżecie do 4.000 tys zł raczej za sprzęt używany. Oczywiście chciałbym coś z wymiennym obiektywem. Obecnie przebywam w Australii, więc byłaby szansa kupić coś powyżej 4 tys. zł ponieważ sprzętu używany jest tu trochę tańszy i są nie raz dobre okazje.
Długo już poszukuję i na razie chyba najlepszy typ jaki namierzyłem to Olympus OM-D E-M5 II.
Zastanawiam się też nad Sony a63000.
Ostatnio mogłem kupić za 3100zł aparat OM-D E-M5 II wraz z dwoma bateriami, lampą, torbą oraz dwoma obiektywami:
- Olympus m.zuiko digital ED 12-50mm f/3.5-6.3
- Olympus m.zuiko digital ED 45mm f/1.8 lens
Aparat używany 5 miesięcy.
Niestety ktoś mnie uprzedził ale domyślam się, że była to dobra oferta?

No nic, bardzo proszę o wszelkie rady i sugestie jaki były dla mnie najlepszy wybór?
Za wszelkie rady bardzo dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie

TROPEMatiego.pl dołączył
17.05.2017

TROPEMatiego.pl 17:09 | 15.07.2017

Cześć

Jakość zdjęcia w dużej mierze zależy od obiektywu. Jeśli chcesz jednocześnie kupić aparat, czyli de facto cały system, to warto rozeznać się jakie masz obiektywy pod dany aparat (mocowanie). Inne są dla Canona, inne dla Nikona, inne dla Sony, itd. Czasem jeden obiektyw jest robiony na kilka systemów, ale to nie zdarza się zbyt często. Można bawić się w przejściówki, ale to dodatkowy koszt i problemy.

Przede wszystkim na Twoim miejscu skupiłbym się na obiektywie, a dopiero potem szukał do niego aparatu. Jaki obiektyw? Z tego co pisałeś, to pewnie jakiś szerokokątny lub standardowy powinien być ok. Zadaj sobie pytanie jaką ogniskową potrzebujesz i jaka jasność Cię zadowala. Potem szukaj pod to obiektywu. Każdy obiektyw sprawdzaj pod kątem testów - ładne parametry niekoniecznie znaczą ładne zdjęcia. To jest optyka, gdzie jakość wykonania ma duże znaczenie, a w praktyce różne fabryki różnie do jakości podchodzą. Dobre testy są m.in. na optyczne.pl

Gdy dojdziesz do aparatu to bierz bezlusterkowca. Jest dużo lżejszy i mniejszy od lustrzanki, a jakość jest taka sama lub lepsza.

Daj znać co wybierzesz :-)

[fb] Mariusz Sakuta dołączył
24.04.2016

[fb] Mariusz Sakuta 18:07 | 15.07.2017

Chyba jak przedmówca zgodzę się z tym że nie do końca jest istotny aparat , ja mam Nikona 3200d i jakoś mnie zadowala , możesz robić fotki w RAW lepsza jakość ale waga fotki to nawet 20mb. . Sam aparat zdjęć nie robi o ile ktoś decyduje się na lustrzankę to musi mieć co najmniej trzy różne obiektywy , w zależności od obiektów jakie chce utrwalić .Nie body jest ważne a świadczy o tym jego cena , kupisz za 1000 zł dobry aparat ale jeśli jesteś wymagający to obiektyw ok. 6 tyś. zł. i to najlepiej oddaje co jest ważne . A jeśli ktoś szuka aparatu który robi przerysowane kolorystycznie fotki , takie nie naturalne to cyfrówka , lub program do obróbki zdjęć.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl