Forum dyskusyjne

Autobus Luang Prabang- Van Vieng

kategoria podróże po świecie

mychaciu dołączył
18.07.2013

mychaciu 12:03 | 26.09.2017

Witam, czy posiada ktoś informację na temat autobusów z Luang Prabang do Vang Vieng? Zależy mi na info:
1. Ile wcześniej rezerwować busa
2. Gdzie
3. Czy znajdę autobus w godzinach popołudniowych tj: 14:00-15:00?
4. Czy zamiast busa znajdę prywatnego kierowcę, który nas zawiezie do Vang Vieng- podróżujemy w trójkę więc możemy się złożyć i powinno być w miarę ok. Ile taki kierowca może kosztować?

Dokładnie te same pytania kieruję na trasę Vang Vieng- Vientiane.

Będę wdzięczna za każde info. Serdecznie pozdrawiam

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 13:39 | 26.09.2017

Jechałem autobusem w odwrotnym kierunku tzn z Vientian przez Vang Vieng do Luanprabang. Droga z Vang Vieng do Luanprabang jest bardzo kiepska, autobus jechał ok 7 godzin więc popołudniowy wyjazd chyba nie jest dobrym pomysłem. Wątpliwą atrakcję stanowili miejscowi pasażerowi którzy w sporej liczbie wymiotowali całą drogę. Tak to wyglądało.

mychaciu dołączył
18.07.2013

mychaciu 15:39 | 26.09.2017

Wymiotowali?! Fe! Oki dziękuję za info. A orientuje się może Pan czy możliwe będzie znalezienie sobie kierowcy z autem? Pozdrawiam

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 20:03 | 26.09.2017

nie korzystałem z samochodu ale jestem przekonany że w tak turystycznie nastawionym mieście ( dla mnie to folderowo-pocztówkowa chała gdzie wszystko jest nastawione na wydojenie amatorów egzotyki) nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem kierowcy z samochodem. Jak wszędzie tylko ZA ILE? - tego nie wiem
Autobus z Vientian do Viang Veng jedzie ok 4 godziny, droga jest bardzo dobra
PS na tym odcinku trasy nikt nie wymiotował

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:50 | 26.09.2017

Jechałem autobusem z Luang Prabang do Vientiane parę lat temu. Wyjechaliśmy z LP o 6 rano, a w Vientiane byliśmy około 4 po południu, dalej jechałem do granicy Laosu z Tajlandią i do Bangkoku. Po drodze było Vang Vieng czyli parę odrapanych domków, dotarliśmy tam około południa. W czasie jazdy po górach bezcenna była scenka z chłodzeniem tarcz i klocków hamulcowych autobusu zimną wodą z węża ogrodowego przez kierowcę. Zdziwienie i śmiech "białasów" wielkie.
Zbyszek

mychaciu dołączył
18.07.2013

mychaciu 14:57 | 27.09.2017

No to widzę, że jeśli nie znajdę w miarę taniego kierowcy to czeka mnie "niezła jazda" ;-) Dziękuję za Wasze podpowiedzi

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 13:39 | 11.10.2017

to 2 turystyczne miejsca, więc powinno się udać znależć prywatny minivan jesli pojedziecie w sezonie. podroz autobusem publicznym dla miejscowych to dosc specyficzne przezycie.
na pewno nie sikajcie po drodze w krzakach, bo Laos jest zaminowany.

Vang Vieng (Express) 105,000 kip, jedzie 6-7 h
Vang Vieng (VIP) koszt130,000 kip, jedzie 6-7 h
Vientiane (Express) & Vang Vieng o koszt 110,000 kip, jedzie 8-10 h
Vientiane (VIP) & Vang Vieng

Możesz sprawdzic przez ta wyszukiwarkę.
12go.asia/en/travel/luang-prabang/vang-vieng?date=2017-10-15 

Sa 2 dworce w Luang Prabang:
-Naluang station
Southern Bus Terminal T: (071) 232 066 obsługujący polaczenia na południe
- Kiew Lot Sai Nuan station:
Northern Bus Terminal T: (071) 252 729 obsługujący połączenia na północ

Jeżeli chcecie poczytać o Laosie to polecam mynameiswind.com/laos-ciekawe-miejsca-luang-prabang-wientian/ 

Pozdrawiam
Monsoon

mychaciu dołączył
18.07.2013

mychaciu 14:40 | 11.10.2017

Serdecznie dziękuję za info w szczególności za info o zaminowanym Laosie-będę pamiętać! Z miłą chęcią poczytam, co tam ukrywa się za załącznikiem. Pozdrawiam

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 22:10 | 31.10.2017

Monsoon: >na pewno nie sikajcie po drodze w krzakach, bo Laos jest zaminowany.

Małe lub nikłe zagrożenie. Obecnie w Laosie rocznie dochodzi do kilku - kilkunastu incydentów z udziałem min, bomb i inn. UXO. Ginie lub zostaje rannych kilka razy mniej ludzi niż w Polsce w wypadkach samochodowych w ciągu tygodnia. Zagrożenie występuje głównie w prowincji Savannakhet.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>