Forum dyskusyjne

Bankomaty

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 17:49 | 31.12.2017

Jak wygląda na Kubie sytuacja z bankomatami?
Czy pieniądze (np. euro) trzeba zabierać tam w gotówce? Czy może można korzystać z bankomatów i wypłacać te ich CUC'e?

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 19:48 | 31.12.2017

Na Kubie są ATM (bankomaty) i generalnie ludzie nie mają problemów, co nie znaczy, że one są pewne w 100%-czasem nie mają wystarczającej ilości banknotów (CUC), nie chcą zaakceptować pewnych kart lub nie działają. Ja nigdy nie używałem, biorę ze sobą karty kredytowe (też rzadko używam), ale głównie gotówkę, to najpewniejsza rzecz.

Euro oczywiście są akceptowane, najlepiej wymieniać w bankach i dokładnie sprawdzić, ile się powinno otrzymać i ile się otrzymało, bo oszukują. Banknoty powinny być nie pogięte, bez żadnych pieczątek czy napisów.

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 08:53 | 01.01.2018

Hej.Na lotnisku w Havanie bankomat działa ok.
W momencie gdy cały samolot ustawił się do kilometrowej kolejki do kantoru
ja wybrałem z bankomatu 30 CUC(koszt taxi) i pojechałem do centrum do mojej casy particular. Potem do banku i wymieniłem euro.
Euro funty dolary kanad. - ok ale jak weźmiesz USD zapłacisz prowizję chyba 10 %, bo USA w dalszym ciągu są fe.

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 14:19 | 12.01.2018

Czy ktoś może ma wiedzę, czy będę mógł korzystać na Kubie karty debetowej Mastercard Citibanku podpiętej pod konto walutowe? Chodzi o to, czy będę mógł wypłacić gotówkę z bankomatów?
Pytałem w banku to powiedzieli, że słyszeli o swoich klientach, którzy korzystali na Kubie z kart debetowych. Z drugiej strony na forach czytam, że nie działają karty Mastercard oraz ogólnie karty banków z amerykańskim kapitałem. Może to dotyczy tylko kart kredytowych a nie debetowych?

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 16:45 | 10.04.2018

Proponuję nie korzystać na Kubie z kart kredytowych,w każdym razie nie próbować,właśnie wróciłem,byłem obładowany gotówką i całe szczęście bo tam gdzie próbowałem zapłacić kartą a było tych miejsc bardzo niewiele,zawsze mi mówiono z uśmiechem,że "terminal" nie działa.Kuba to inna rzeczywistość.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec