Forum dyskusyjne

Potrzebny kierowca z autem dla 4 osób

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

darek05 dołączył
21.03.2014

darek05 17:33 | 13.01.2019

Cześć Wszystkim Globtroterom !!!

Wybieramy się od 23/01/2019 do 31/01/2019 na Kubę.
Będzie to nasz pierwszy wyjazd w to miejsce , więc prosiłbym o kilka wskazówek .Jest to zorganizowany wyjazd z Rainbow do Iberostar Laguna Azul w Varadero.
Zazwyczaj kupujemy tylko bilety w różne miejsca świata , a dalszy program sami sobie organizujemy. Obecny wyjazd to tak troszkę na "żywioł " i najprościej było kupić imprezę , która notabene do najtańszych nie należy ( 5,5 tys od osoby) . Najbardziej zależy mi na kontacie do sprawdzonego "lokalsa" który dysponuje autem dla 4 osób i można go wynająć na kilka wycieczek , na pewno do Hawany , a może również w inne miejsca które nam doradzicie. Także reasumując bardzo proszę o info o kierowcy i jakieś ewntualne rady co koniecznie należy zobaczyć w okolicach Varadero. Ze swojej strony mogę się odwdzięczyć znakomitym namiarem na kierowcę z autem do zwiedzenia Cejlonu (korzystałem z niego 02/2018)
pozdrawiam
Darek darek@beretta.net.pl

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 22:29 | 15.01.2019

Cześć,

Co do kierowcy, korzystałem tylko z taksówek na krótkie przejazdy, zwykle zaczepialiśmy kilka i się targowaliśmy z nimi.

W Varadero byłem przez 2 tygodnie w listopadzie 2018 roku, w hotelu Roc Barlovento, znajdującym się b. blisko mostu (tzn. po początku półwyspu Hicacos); Wasz hotel jest położony na prawie samym końcu, to znaczy, że poza hotelami właściwie nic innego nie ma. Proponuję skorzystać z autobusu hop-on-hop-off (5 CUC od osoby na cały dzień), chociaż przy 4 osobach może bardziej będzie się opłacała taksówka. Autobus jeździ przez cały półwysep i jego końcowy przystanek jest właśnie koło hotelu Roc Barlovento. Można iść na piechotę do mostu, przejść most i po lewej stronie znajduje się miasteczko Santa Marta, jest w nim dużo restauracji, kawiarni, sklepów i całkiem ‘bogate’ domy, bo większość mieszkańców pracuje w hotelach w Varadero. Byliśmy tam na piechotę 3 razy. W niedzielę o 9 czy też 10 rano jest rynek farmerski, warto się wybrać, ceny w CUP, niezmiernie tanio.

Oczywiście Hawana jest przepiękna, ale polecałbym też miasto Matanzas (pomiędzy Varadero i Hawaną). Taksówka z Varadero (od mostu) do centrum Matanzas kosztuje 30 do 35 CUC, z powrotem od 25 do 30 CUC, ale oferowano też za 20 CUC. Ogólnie piękne miasto, spędziliśmy w nim cały dzień, po prostu przechadzając się jego uliczkami i od czasu do czasu wpadaliśmy od kubańskich restauracji, płacąc w CUP.

Jak masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem.

Pozdrawiam,

Jacek

kroma dołączył
14.01.2011

kroma 05:21 | 21.01.2019

Jedyne czego nie brakuje na Kubie to aut i kierowców. Idż na stację Viazul i pokręć się tam i na pewno podejdzie do Ciebie osoba, która zaoferuje przejazd autem w cenie biletu. Jesli masz cztery osoby to perfect za mostem stoją auta, które nie mają pozwolenia na wjazd na teren Varadero. Były tam stare odresturowane bryki, ale oni wołali więcej. Ja z moją żoną za dwie dychy na głowę pojechałem do Trinidadu chyba nie wiele się zmieniło.

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 00:13 | 22.01.2019

Obawiam się, że sporo się od tego czasu zmieniło. Pozwolenia na wjazd na teren Varadero to już dawna historia, każda taksówka może tam wjechać-podobnie, jak na Cayo Coco.

Pomiędzy Varadero i Matanzas jest 60 km i jak pisałem, zapłaciliśmy 25 CUC w jedną stronę; odległość pomiędzy Varadero i Trinidad jest ponad 200 km i Viazul kosztuje 20 CUC na osobę, a ‘taxi collectivo’ liczy sobie 40 CUC za osobę.

Warto też zapłacić więcej za dobry samochód (nowszy model, z klimatyzacją) i za to, że kierowca zna angielski—może się on stać świetnym przewodnikiem.

darek05 dołączył
21.03.2014

darek05 00:56 | 22.01.2019

Dzięki serdeczne za informację . Już mam jakąś podstawową wiedzę jak to zrobić. Chociaż liczyłem na to że ktoś tu na portalu ma "swojego " lokalsa i poda na niego namiary. Tak jest zawsze najlepiej , nie trzeba" wyważać otwartych drzwi" . W lutym 2018 byłem na Sri Lance i właśnie z tego portalu dostałem namiary na kierowców z autem z którymi później konwersowałem i wybrałem naprawdę porządnego gościa , którego mogę polecić.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl