Forum dyskusyjne

Wwóz rzeczy

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

grabi1 dołączył
16.01.2019

grabi1 18:42 | 16.01.2019

Dzien dobry,

mam kilka pytań.
, czy to prawda, ze bardzo skrupulatnie sprawdzaja walizki po przylocie?
- Można wwieźć kabanosy ? :)
-Czy walutę najlepiej wymienić na lotnisku, czy spokojnie można w hotelu?
Większość z Was jak czytam jedzie indywidualnie, ale my na pierwszy raz wolimy na zorganizowaną wycieczkę.
Czy ktoś może wie, czy u rezydentów jak się kupuje wycieczki fakultatywne to przyjmują w Euro, czy CUC ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Marcin

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 15:47 | 01.02.2019

Wiozłam kabanosy dla znajomego Kubańczyka. Bez problemu. W hotelach nie spałam,to nie wiem, ale w bankach i kantorach to samo,co na lotnisku. Nie bierz USD, jest 10% podatku. Do wymiany potrzebny paszport. Najlepiej idź przed samym zamknięciem banku, wtedy nie ma kolejek.

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 20:09 | 02.02.2019

Walizki są prześwietlane na lotnisku x-ray'em i gdy zobaczą coś 'podejrzanego', wtedy proszą turystów o ich otwarcie, to się zdarza rzadko, ale się zdarza. Głównie sprawdzają bagaże Kubańczyków, powracających na Kubę, oraz osób mających 'połączenia' z Kubańczykami (np. często odwiedzają Kubę, mają zaprzyjaźnione rodziny lub też dobrych znajomych).

Wwóz kiełbas i innych produktów mięsnych jest zakazany--ale turyści przywożą np. suszone mięso (jerky) i generalnie nie jest to wykrywane. Bardziej patrzą na przywóz owoców, dwukrotnie mojej znajomej z bagażu 'carry on' zabrali jabłka, jak też niektórym turystom kanapki. Na lotnisku 'zatrudnione' są pieski, obwąchujące bagaże, ale chyba bardziej na narkotyki.

A tak na marginesie-na lotnisku w Kanadzie pieski są wytresowane właśnie do wykrywania żywności i niejeden rodak z Polski stracił przywiezione kiełbasy i sery-i często jeszcze musiał zapłacić wysoką karę.

W hotelu można wymienić walutę na CUC, ale kurs jest zazwyczaj o wiele gorszy, niż w banku czy na lotnisku, np. na lotnisku/w banku za $100 CAN dawali 74 CUC, a w hotelu 68 CUC. Niektóre lotniska mają kioski wymiany waluty w części odlotów-tam nie ma generalnie kolejek.

Za 'oficjalne' wycieczki płaciłbym w CUC (nie widziałem cen podanych w innych walutach), natomiast np. taksówkarze czy inne prywatne biznesy mogą też pobierać inną walutę, ale nie zawsze. Lepiej mieć CUC.

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 01:07 | 03.02.2019

Tak swoją drogą zastanawiam się skąd bierze się ten problem. Po co wozić kabanosy czy inne produkty spożywcze?

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 17:15 | 03.02.2019

>Tak swoją drogą zastanawiam się skąd bierze się ten problem. Po co wozić kabanosy czy
>inne produkty spożywcze?

Ja wiozłam dla znajomego Kubańczyka, na wyraźną prośbę :) Podobnie jak wedlowskie czekolady. W innym przypadku na pewno bym nie targała :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl