Forum dyskusyjne

Wycieczka do Havany

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

Bartolomeeeo dołączył
19.02.2019

Bartolomeeeo 07:35 | 19.02.2019

Hej wszystkim,

Wraz z dziewczyną wybieramy się na wymarzone wakację na Kubę 23.02.2019 - stety bądź niestety jest to wycieczka zorganizowana na Cayo Coco przez Itakę. Bardzo chcielibśmy, a wręcz musimy zwiedzić Havanę min. 2 dni, a wycieczka oferowana przez Itakę (1200 PLN chyba dość dużo) to lot z Cayo Coco do Havany zwiedzanie nocleg i powrót autobusem na następny dzień po obiedzie. Stąd nasuwa się pytanie czy znajdę na miejscu coś zorganizowanego tańszego do Havany ?Fajnie by było w dwie strony autobus, gdyż sporo się naczytałem o wewnętrznych lotach na Kubie i mam lekkiego stracha. Plus dodatkowa ewentualna wycieczka oprócz Havany ( TOP 2 :D ? ) Wyczytałem, że Cayo Coco to typowy kurort wczasowy ale może też jest tam coś wartego zobaczenia na miejscu ? Z góry dziękuję za pomoc !

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 09:46 | 19.02.2019

Cayo Coco to faktycznie kurort, położony- jak sama nazwa wskazuje- na cayo, czyli niewielkiej wyspie oddzielonej od wyspy głównej 27 km groblą. Plaże są piękne. Poza tym same hotele, z dodatkowych rozrywek park wodny i linowy. Najbliżej do Moron, gdzie można już odrobinę poczuć kubańską atmosferę. Jeśli potraficie podróżować samodzielnie, warto wybrać się do Hawany autem (z kierowcą). Nie powinno to kosztować więcej niż 200 CUC, czyli de facto podobną ilość euro (1€-1,1 CUC, Pieniądze wymieńcie na lotnisku, na Cayo wszystko załatwia się w hotelu, zatem jest drożej). Jak znaleźć auto? Wystarczy zapytać któregokolwiek z kelnerów i za 15 minut macie odpowiedź. Ponieważ jest Was dwoje,warto znaleźć jeszcze 2 osoby, żeby zmniejszyć koszt jednostkowy. Ale i tak wyjdzie taniej niż z biurem.Noclegi znajdziesz na Airbnb albo bookingu. Ogólnie za nocleg w Hawanie trzeba liczyć 35-45 CUC za 2-osobowy pokój z łazienką, w dobrej lokalizacji. Śniadanie standardowo 5CUC. Najlepiej spać w La Habana Vieja, super klimat i prawie wszystko w zasięgu spaceru. Gdybyście chcieli namiary miejsc, gdzie my spaliśmy (dwa różne,bo byliśmy w Hawanie w sumie tydzień), piszcie na priv. Na pewno w casa dostaniecie planik-kserówkę z zaznaczeniem najważniejszych zabytków. Na ulicy Obispo (główny deptak) jest też informacja turystyczna. Mogę również polecić świetnego przewodnika - Kubańczyk, ale dobrze mówi po polsku. Pisałam o nim na forum w wątku :świetny przewodnik w Hawanie. Jakby coś,pytaj.

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:12 | 19.02.2019

W kwestii wymiany: ja leciałam do Hawany, zatem informacja dotyczy tamtejszego lotniska (są 2 kantory, na przylotach i odlotach). Nie wiem, jak jest na Cayo coco, tym bardziej, że to lotnisko głównie czarterowe,zatem turystyczne.
Weźcie euro, za wymianę USD jest 10% prowizja.

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 17:43 | 19.02.2019

Będąc parę lat temu na Cayo Coco parę lat temu, oferowano wycieczki do Hawany bo niezmiernie atrakcyjnych cenach--i to samolotem! Samoloty były produkcji europejskiej, co kilka razy zaznaczał nasz hotelowy rep. Parę turystów skorzystało z ofert i byli bardzo zadowoleni. Niestety nie znam szczegółów-każdy hotel ma listę oferowanych wycieczek, czasem są też 'specials'.

Były też z Cayo Coco wycieczki do Hawany autobusowe, ale nie polecałbym tam jechać autobusem czy taksówką-to długa i męcząca podróż-chyba, że przy okazji chcecie coś więcej zobaczyć.

Co do samego Cayo Coco, to można przejechać się za 5 CUC autobusem hop-on-hop-off po całym przylądku-ale faktycznie, nic tam właściwie nie ma. My natomiast taksówką pojechaliśmy do miasta Moron, gdzie spędziliśmy 2 noce w casa particular, a za drugim razem do Ciego de Avila, też na 2 noce. Piszę o tych wypadach w moim blogu-oba były bardzo udane!

Bartolomeeeo dołączył
19.02.2019

Bartolomeeeo 11:00 | 20.02.2019

Dziękuję bardzo! Napisałem PW :)

Bartolomeeeo dołączył
19.02.2019

Bartolomeeeo 11:00 | 20.02.2019

Super dzięki bardzo za odpowiedzi, a jeszcze takie pytanie co do ichniejszej wody i lodu, naprawdę trzeba tak uważać ? Unikać drinków z lodem ? Czy to raczej jakieś wyolbrzymione delikatnie ? Boję się bo żołądek mam chyba delikatny i jeśli to prawda to raczej będe musiał uważać :)

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 14:07 | 20.02.2019

Nie unikniesz drinków z lodem :) W knajpkach nie zaglądałam na zaplecze ;-), ale w casas używano zawsze wody z dużych baniaków (nie mineralna,ale i nie kranówka).

Ela30 dołączył
12.05.2011

Ela30 15:46 | 20.02.2019

Dopiero co wróciłam z Kuby, piłam drinki i soki z lodem wszędzie, jak leci. Żadnych problemów żołądkowych nie miałam, mój chłopak również, a on ma bardzo delikatny żołądek ;)

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 18:53 | 20.02.2019

Woda na Kubie jest OK, ale turyści mogą mieć pewne problemy żołądkowe i dlatego zaleca się nie pić wody z kranu. My piliśmy wodę butelkowaną i piwo. Lodu rzeczywiście nie unikniesz.

Podczas naszych 14 wyjazdów na Kubę nigdy nie mieliśmy problemów żołądkowych, chociaż od czasu do czasu kupowaliśmy jedzenie od ulicznych sprzedawców.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl