Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:BRAZYLIA

Liczba wyszukanych artykułów: 17

BRAZYLIA / Dystrykt Federalny / Brasília / Aleja Ministerstw/katedra NMP z Aparecidy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1502

emerytkawpodrozy Brasília, stolica Brazylii, której inauguracja odbyła się 21 kwietnia 1960 roku wzbudzała i nadal wzbudza liczne kontrowersje. Co nie zmienia faktu, że w 1987 roku, w dwudziestym siódmym roku istnienia, jako najmłodsze miasto na świecie, Brasília została wpisana na listę UNESCO jako arcydzieło modernizmu XX wieku.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

BRAZYLIA / Rio de Janeiro / Sambodrom / Karnawał 2018
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1741

Menhir Być może ktoś z zaglądających na Globtrotera, podobnie jak ja w tym roku (2018), kupi tani bilet na bezpośredni lot do Rio w okresie karnawału i będzie poszukiwać różnych informacji na ten temat. Sama przed wyjazdem byłam pełna obaw i rozterek, szukałam informacji, więc może poniższe uwagi komuś pomogą.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

ARGENTYNA / BUENOS AIRES  / CAMINITO / TANGO SHOW
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2779

Servus 3 noce na Buenos Aires, Puerto Madryn, Wodospady Iguacu. Ile czasu potrzeba żeby pojechać do Argentyny? Przytomny powie tyle ile trwa lot tam i z powrotem. Z grubsza tyle trwała nasza podróż, no może chwilę dłużej. Było karkołomnie, momentami zabawanie – bez czasu na sen.

zdjęcia, linki

TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

El Buscador Już wkrótce poczytacie relacje z przygotowań do wyjazdu grupy młodych ludzi, którzy planują spełnić swoje podróżnicze marzenie :-) Miło nam objąć projekt El Buscador patronatem medialnym!

zdjęcia, mapy

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5165

Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

zdjęcia, mapy, linki

BRAZYLIA / Rio de Janeiro / Rio de Janeiro / Follow to Rio!
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4159

FollowtoRio Prezentujemy najnowszy patronat Globtrotera, czyli Follow to Rio! Jest to interesujący mix piłki nożnej, wolontariatu oraz odkrywania. Trzymamy kciuki!

zdjęcia, mapy, linki

BRAZYLIA / Parana / Foz do Iguacu / Moje Iguacu (5)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5665

Smok-1 Oczywiście nie ma szansy na zwiedzanie Brazylii w dwa tygodnie, ale warto poczytać krótki opis wybranych miejsc z tego interesującego kraju.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

BRAZYLIA / Rio de Janeiro / Rio de Janeiro / Corcovado
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 17472

Smok-1 Macie w planach wizytę Rio? W takim razie dalszy ciąg relacji Smoka-1 z Brazyli jest dla Was!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Volta ao Mundo Wspomnienie Ukrainy... Ukraina była dla nas od razu nowym doświadczeniem. Nigdy nie byliśmy poza wschodnią granica Polski.

Volta ao Mundo Jedziemy już ponad miesiąć więc winni jesteśmy wytłumaczenia dlaczego tu cisza :)

BRAZYLIA / Belem / Nabrzeże / Ulewa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4908

gastropoda Na prawym brzegu delty leży miasto Belem, na lewym miasto Macapa, a pomiędzy nimi są liczne wyspy i odnogi rzeczne.

inf.praktczne, zdjęcia

BRAZYLIA / Brasilia / Główna oś miasta / Juscelino Kubitschek - pomnik
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3491

gastropoda Stolicę Brazylii – Brasilia, chciałem odwiedzić głównie dlatego, żeby zobaczyć, jak funkcjonuje miasto, które powstało od podstaw w drugiej połowie XX wieku, a przy okazji załatwić wizy w kilku ambasadach.

inf.praktczne, zdjęcia

BRAZYLIA / - / Rio / Na boisku
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 15873

Zajkowsk58 Prawi miesięczna wyprawa do Ameryki Południowej. Dużo praktycznych informacji, przydatnych w planowaniu podobnej eskapady.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

BRAZYLIA / Stan Santa Catarina / Plaża Laranjeiras / Balneario Camborio
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 13226

Maciek13 Brazylia jako wymarzony cel podróży, większości z nas kojarzy się przede wszystkim z karnawałem w Rio de Janeiro oraz z dżunglą amazońską. Zdecydowanie różni się to od preferencji, w tym względzie, samych Brazylijczyków, którzy za najlepszy i najbardziej gorący karnawał uważają ten odbywający się w północno-wschodnim stanie Bahia, a w podróży do dusznej i pełnej komarów Amazonii, nie widzą niczego ciekawego. Natomiast gdyby Brazylijczyka zapytać o to, gdzie są najpiękniejsze plaże, gdzie są najpiękniejsze kobiety oraz gdzie w ich kraju żyje się najprzyjemniej, to prawdopodobnie większość z nich wskazałaby południe swojego kraju.

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ARGENTYNA / brak / Park Narodowy Iguazu / Oko w oko z żywiołem
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 11781

LeW Szczęśliwy los powiódł mnie nad słynne wodospady Iguacu znajdujące się na pograniczu brazylisko-argentyńskim. Stąd moja opowieść z intencją przekazania choćby tylko cząstki zapamiętanych wrażeń. Spotkania z wodospadami Iguacu w Brazylii i Argentynie w dniach 11-13 lipca, 2003

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2716, Łączna liczba odwiedzin: 13823061Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl