Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:EKWADOR

Liczba wyszukanych artykułów: 26

EKWADOR / Wyspy Galapagos / Isla Isabela / Pingwin równikowy (Spheniscus mendiculus)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 231

ArturG Wszyscy wiedzą, że pingwiny zamieszkują półkulę południową, ale to że jeden gatunek przekracza równik i można go zobaczyć na półkuli północnej jest już mniej znanym faktem. Pingwin równikowy zamieszkuje tylko Wyspy Galapagos.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

EKWADOR / Mindo / Mindo / Kolibry przy paśniku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2101

kismet Mindo w Ekwadorze to raj dla miłośników ptaków i tych, co kochają przyrodę i adrenalinę. Ziplining nad lasem deszczowym pozostanie na zawsze w mojej pamięci.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

EKWADOR / Puerto Lopez / Puerto Lopez / Zaloty wielorybów
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1872

kismet część mojej samodzielnej podroży po Ekwadorze i Kolumbii. Opis dnia kiedy w końcu udało mi się zobaczyć z bliska wieloryby. Reszta na travelioza.pl i stopniowo tu...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

EKWADOR / Wyspy Galapagos / Galapagos / Pelikan
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5258

Viamundo Galapagos na własną rękę czyli informacje praktyczne co, za ile, czy warto decydować się na rejs, które wyspy wybrać oraz kilka sposobów na tańsze podróżowanie po wyspach.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy

El Buscador Już wkrótce poczytacie relacje z przygotowań do wyjazdu grupy młodych ludzi, którzy planują spełnić swoje podróżnicze marzenie :-) Miło nam objąć projekt El Buscador patronatem medialnym!

zdjęcia, mapy

EKWADOR / Coca / Coca / Pierwszy transport
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2534

Lado Jeśli pociaga Was egzotyka to polecamy relację z podróży dopływem Amazonki z miejscowości Coca w Ekwadorze do Mazan w Peru!

zdjęcia, linki

SzczytyAfryki Praktyczne informacje dla wybierających się do Ekwadoru i na Galapagos na pewno zainteresują wielu z Was, tym bardziej, że są świeże ze stycznia 2014 :-)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

wewnetrznawolnosc Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)

EKWADOR / Ambato / Carihuairazo /  Carihuairazo zaskakuje nas tym jak jest piekny i ciekawy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2601

BIG 10 2010- Antisana i Illinizas Carihuairazo to jedna z niższych ale też jedna z ciekawszych gór Wielkiej Ekwadorskiej Dziesiątki. Nie spotkasz tu wielu ludzi. Bardzo prawdopodobne, że jeśli zdecydujesz się na zdobywanie Carihuairazo oprócz Ciebie w okolicy będą jedynie wikunie i pasący lamy Indianie.

EKWADOR / Ekwador / Antisana / Antisana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2936

BIG 10 2010- Antisana i Illinizas Czwarta co do wysokości góra Ekwadoru Antisana to kolejny cel w naszej Wielkiej Dziesiątce. Nie mamy wieści z góry ale wiemy, że przez ostatnie 3 tygodnie padał śnieg.

EKWADOR / Ambato / Tungurahua / Diabelska Gardziel już nie śpi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5761

BIG 10 2010- Antisana i Illinizas Indianie opowiadają legendy o wielkim kataklizmie wulkanów którego przyczyną była zazdrość.

EKWADOR / Ekwador / Illiniza Sur / Illiniza Sur-zejscie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2047

BIG 10 2010- Antisana i Illinizas Illiniza Sur to góra znacznie bardziej wymagająca niż Norte a nachylenie drogi normalnej miejscami sięga 65 stopni. Droga normalna prowadzi po stronie północo-zachodniej a wiejące znad Pacyfiku silne wiatry wywiewają śnieg pozostawiając twardy lód.

EKWADOR / Ekwador / Illiniza Norte / Illiniza Norte 5126m - o poranku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2491

BIG 10 2010- Antisana i Illinizas Illiniza Norte należy do Wielkiej Ekwadorskiej Dziesiątki i zajmuje 8 miejsce w tym szeregu. To nasza 5 góra w ramach BIG 10 .

EKWADOR / Prowincja Los Rios / Ventanas /  Anthony Steven-na zajęcia zawsze przychodzi pierwszy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3055

BIG 10 2010- Antisana i Illinizas Kilka słów o tym, że na świecie są dzieci które nie wiedzą co to marzenia i o tym, że być może Ty możesz to zmienić.

EKWADOR / Otavalo / targ w Otavalo / na targ w Otavalo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2443

BIG 10 2010- Antisana i Illinizas Jesteśmy w Ekwadorze już 4 raz i wciąż nie mogę się połapać jaka jest pora roku. Zawsze mówili sucha. Teraz mówią zima. Szczerze mówiąc chyba nawet zbyt mocno mnie to nigdy nie interesowało, najważniejsze było, że to pora na zdobywanie ekwadorskich gór.

zdjęcia, linki

EKWADOR / - / Antisana i Illinizas / BIG 10 2010
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2076

BIG 10 2010- Antisana i Illinizas W listopadzie rusza nasza kolejna wyprawa do Ameryki Południowej. Tym razem do Ekwadoru i jest ona elementem większego projektu, którego celem jest zdobycie Wielkiej Ekwadorskiej Dziesiątki.

PERU / Valle del Colca / wioska Cabanaconde / Poranek w Cabanaconde
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5140

izabella Wszystko zaczęło się około 400 kilometrów od granicy w przepięknej, kolonialnej mieścinie Cuenka.

zdjęcia, linki

EKWADOR / Park Narodowy Sangay / Wioska Guargualla Chica / A mysleliscie, ze jak bardzo mozna sie pobrudzic? ;)
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 2403

izabella Wszyscy dziś doskonale wiemy o tym, że życie w sterylnym świecie szkodzi. Mieszkańcy Ameryki Południowej wręcz do przesady postępują zgodnie z tą zasadą.

zdjęcia, linki

PERU /  jezioro Titicaca / wyspa Uro / Mieszkaniec Uros. Peru. Wrzesień 2009
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3019

izabella Przeciętny czytelnik w trakcie czytania nie zastanawia się nad tym na ile fikcja literacka bliska jest prawdy, a na ile jest wyłącznie fikcją, jak sama nazwa wskazuje.

zdjęcia, linki

EKWADOR / Otavalo / Otavalo / na targu w Otavalo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2516

izabella W wielu ekwadorskich zakątkach widać nadzwyczajne umiłowanie sztuki co przejawia się w pstrokato kolorowych pomnikach

zdjęcia, linki

EKWADOR / Park Narodowy Sangay / Wioska Guargualla Chica / A mysleliscie, ze jak bardzo mozna sie pobrudzic? ;)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3054

izabella Jeśli kochasz góry i szukasz miejsc gdzie wciąż jest dzika przyroda a zwierzęta nie maja powodu aby uciekać przed człowiekiem, jeśli poszukujesz wyzwań i nie boisz się wysiłku, ani trudów, jeśli nie przeraża Cię drżenie ziemi pod stopami kiedy wybucha wulkan i jesteś wystarczająco szybki aby nie dosięgły Cię lecące z krateru kamienie , jeśli wzrusza Cię szczera życzliwość i gościnność rdzennych mieszkańców - Sangay Cię oczekuje.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

izabella To nasza kolejna wizyta w Ekwadorze. Pierwszy raz, prawdopodobnie tak jak większość łowców przygód przyjechaliśmy tu ze względu na najwyższy na świecie czynny wulkan Cotopaxi. Skoro zdobyliśmy drugą co do wysokości górę Ekwadoru trudno było nie wejść na pierwszą, Chimborazo. Ale jesteśmy tu już kolejny raz i szukamy tych miejsc gdzie nie spotkamy zbyt wielu turystów. Cayambe w północnym Ekwadorze to idealny cel.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

EKWADOR / Otavalo / Otavalo / na targu w Otavalo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8377

izabella Otavalo to pierwsze miejsce w którym zatrzymujemy się po przejechaniu przez Kolumbie i dotarciu do Ekwadoru. Targ w Otavalo to z pewnością jedno z miejsc wartych odwiedzenia, mimo tego że staje się coraz bardziej komercyjny.

zdjęcia, linki

EKWADOR / Ekwador, wschodnie stoki andow / Reventador, amazonska dzungla / Wciaz goraca choc juz skamieniala lawa wulkanu Reventador
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4439

izabella Nasza wielomiesieczna podroz po Ameryce Poludniowej zaklada odwiedzenie prawie wszystkich krajow tego kontynentu i zdobycie wielu gorskich szczytow. Jestesmy wlasnie w Ekwadorze. Jesli chcesz zobaczyc w Ekwadorze cos ponad standard, cos co lezy z dala od tradycyjnych szlaków turystycznych musisz zaplacic za to wysoka cene. Nie jezdza tam turysci wiec nikt nie weryfikuje kosztów, które na prawde ponosza agencje turystyczne. Zainteresowal nas Reventador, niewysoki bo siegajacy zaledwie 3485 m npm ale za to bardzo aktywny wulkan wyrastajacy ze wschodnich stoków amazonskiej dzungli. Reventador slynny jest z czestych erupcji a ostatnie dwie mialy miejsce w minionym 2008 roku, w sierpniu i listopadzie. Poza tym jedna z erupcji w latach wczesniejszych byla na tyle silna ze spowodowala zamkniecie lotniska w Quito. Wlasnie tam sie udajemy

zdjęcia, linki

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

PERU / Kanion Colca / Kanion Colca / Kanion Colca
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 7628

bialeka Inkaskie Imperium Słońca, rozciągające się niegdyś pomiędzy obecnym północnym Ekwadorem, a środkowym Chile, połączone było siecią dróg liczącą sobie 24 tys. kilometrów. Najważniejszą z nich, a zarazem najpiękniejszą i najlepiej do naszych czasów zachowaną, była Capac Ngan, Droga Królewska.

Wiodła ona przez blisko 5 tys. kilometrów pomiędzy andyjskimi szczytami, dolinami i płaskowyżami; brzegami świętych jezior i szlakiem starych miast – fortec. Ślady tej drogi, wyznaczają szlak naszej wędrówce. Przemierzymy ją od jej najdalszych północnych skrajów w okolicach ekwadorskiego Quito, aż po chilijskie Santiago. Na naszej trasie trafimy do inkaskich stolic – Cusco i Vilcabamby, pod indiańskie strzechy, nad brzegi jeziora Titicaca. Przejedziemy „amerykański Tybet”, czyli płaskowyż Altiplano i zahaczymy o argentyńską stronę najwyższych gór kontynentu. Podróż zaś, po ponad trzech miesiącach, zakończymy w mieście tanga – Santiago.

W czasie wędrówki powtórzymy również wyczyn sprzed ponad 20 lat, kiedy to Polacy jako pierwsi na świecie spłynęli Kanion Rio Colca, uważany wówczas za najgłębszy na Ziemi, obecnie zaś zdeklasowany wyłącznie przez tybetański kanion Cangpo.

Rower stwarza doskonałą możliwość bezpośredniego „dotknięcia” tych miejsc, kontaktu z ludźmi, poznania ich kultury i sposobu życia, będąc zarazem sprawdzianem naszych sił w tych surowych warunkach. Dzięki temu sposobowi podróżowania mamy możliwość spojrzenia prosto w oczy kondorowi, fotograficznego zapolowania na lamy, nauczenia się języków keczua i ajmara, i uczestniczenia w codziennym życiu potomków Dzieci Słońca.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2721, Łączna liczba odwiedzin: 14037564Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl