Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:SRI LANKA

Liczba wyszukanych artykułów: 16

SRI LANKA / Dambulla / Dambulla / Budda w Złotej Świątyni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 233

igebski Zwiedzanie Kolombo, sierocińca słoni w Pinnawala, jaskiniowych świątyń w Dambulli, ruin pałacu i świątyń w Polonnaruwa, świątyni Zęba w Kandy i wioski lankijskiej. Poza tym wejście na Sigiriję, wizyta na polach i w fabryce herbaty, safari, masaż ayuwerdyjski, plaża i wesele lankijskie.

inf.praktczne, zdjęcia

SRI LANKA / Negombo / Wyspa Duwa / Misterium męki Pańskiej scena zbiorowa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 427

Antoni Od ponad 400 lat na wyspie Duwa, w Negombo (Sri Lanka), w Wielki Piątek, przy Kościele Matki Bożej Dobrej Podróży wystawiane jest misterium paschalne. Na początku świątynia była konstrukcją z dachem krytym strzechą z liści kokosowych. Z czasem zdecydowano się na rozbudowę i w roku 1894 oddano do użytku wiernych istniejącą do dzisiaj, przepiękną budowlę. Jednak historia Kościoła katolickiego i wykonania Pasji sięga wieków. Pierwsza sztuka pasyjna została wystawiona w roku 1728 według scenariusza opracowanego przez ks. Jacome`a Gonzalveza na podstawie Dziewięciu kazań w Dukprapthi Prasangaya. Lalki i posągi służyły do opowiadania historii męki, ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

SRI LANKA / Kolombo / Studio batiku w Marawila / Rafa koralowa, obraz wykonany techniką batiku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 711

Antoni Eric Suriyasena jest artystą, projektantem i jednym z czołowych twórców batiku na Sri Lance. Przez prawie pół wieku wykorzystywał tradycyjne i bardzo starożytne rzemiosło farbowania tkanin techniką woskowania rozwijając sztukę batiku jako sztukę pięknej i eleganckiej mody. Przez niemal 60 lat Eric Suriyasena dąży do tego, aby Batik stał się sztuką dostępną, przyjemną i wciągającą dla odbiorców na całym świecie. Podkreśla – Batik jest częścią naszego dziedzictwa, jest to piękna tradycja, którą należy podtrzymywać w naszym kraju i dzielić się nią ze światem.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

SRI LANKA / Trójkat Kulturowy / Mihintale / Ambasthala – Dagoba Drzewa Mangowego
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1879

emerytkawpodrozy Zwiedzanie Sri Lanki zaczynam od Mihintale, leżącego 15 kilometrów na wschód od Anuradhapury, pierwszej syngaleskiej stolicy. Jadę tam aby zobaczyć z bliska miejsce wydarzenia z połowy III wieku p.n.e., które miało znamienny wpływ na dalsze losy liczącego już prawie trzy wieki państwa. Aż ciśnie się na usta powiedzenie: jadę tam, gdzie się wszystko zaczęło…

zdjęcia, linki

SRI LANKA / - / Sri Lanka / Polski pensjonat na Sri Lance ALEXANDRA FAMILY VILLA
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6253

Robi10 Moja pierwsza wizyta w Sri Lance miała miejsce w lutym 2013r. Przyjechałem tutaj wraz z małżonką , traktując ten wyjazd jako jeden z kolejnych , chcąc poznać nowy kraj i kulturę . Od początku tutejsi mieszkańcy oraz wspaniała przyroda zafascynowały Nas. Poznaliśmy wspaniałych ludzi , a z jedną z Lankijskich rodzin zbudowaliśmy relacje na tyle bliskie , że dzisiaj możemy śmiało powiedzieć ,że są dla Nas jak rodzina . To jest przygoda Naszego życia , której nie da się opisać słowami , która wiele zmieniła w Naszym życiu . Wspólnie z Naszą Lankijska rodziną w sierpniu 2015r założyliśmy pensjonat . Spędzamy na Sri Lance kilka miesięcy w roku i z roku na rok jesteśmy coraz dłużej .

SRI LANKA / - / AZJA / Sri Lanka - Ceylon
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2114

Maciek 4772 Jeśli zapytacie - czy warto pojechać? Zdecydowanie TAK. Jest to kraj który, dość szybko zmienia oblicze z powodu sporego napływu turystów, dodatkowo jest dość mocno zaśmiecony i zabrudzony i jest to niestety opinia wielu osób, jednocześnie jest to kraj posiadający w naturze wszystkie przyprawy kuchenne.

SRI LANKA / azja / azja / przy drodze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3248

Tom&Kat Cudowna podróż dwojga początkujących podróżników, każdy dzień nowe miejsce i przygoda. Cały wyjazd bogaty w przyżycia każdej chwili.

inf.praktczne, zdjęcia

CHORWACJA / Pliwickie Jeziora / Plitwickie Jeziora / Balkan Expedition 2012
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5691

NaKoniecŚwiata Prezentujemy najnowszy patronat medialny Globtrotera! Uwaga - jest możliwość dołączenia do ekipy pomarańczowego Volkswagena T3 ... Poczytajcie i podejmijcie najlepszą decyzję ;-)

zdjęcia, mapy, linki

SRI LANKA / Kandy / Pinnawela / Sri Lanka - Smaki Cejlonu Konkurs
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4503

gellafrutta Krótka fotorelacja z podróży po Sri Lance, informacje praktyczne, zdjęcia, kuchnia lankijska.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

SRI LANKA / NEGOMBO / NEGOMBO / NISHANTE
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 10389

mario-mil Nie jeden raz kiepski hotel albo nie działający w naszym interesie przewodnik potrafił zepsuć nam najlepsze nawet wakacje.

inf.praktczne, zdjęcia

SRI LANKA / WEHLENGODA / SURFING VILLA / Basia
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 15921

mario-mil Nie jeden raz kiepski hotel albo nie działający w naszym interesie przewodnik potrafił zepsuć nam najlepsze nawet wakacje.

inf.praktczne, zdjęcia

2010-03-28

gunia Sri Lanka

SRI LANKA / brak / Sri Lanka  / Kandy / Parada z okazji pełni księżyca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5736

gunia Intensywne trzy tygodnie na wyspie, która słynie z najlepszej herbaty na świecie, przesympatycznych ludzi i słonecznych prawie bezludnych plaż.

SRI LANKA / Beruwala / Ocean Indyjski / przez podwójne szkła
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6294

IzabelaN Sri Lanka - fascynacje, zaskoczenia, chwilowe emocje

SRI LANKA / Benton / plaza / Plaza
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 9175

dominkom Opis podróży po Cejlonie. Ciekawe miejsca do zobaczenia, Wrazenia z podrozy.

inf.praktczne, zdjęcia

SRI LANKA / brak / SL / Albinos
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 15533

MARCIN.K [od autora: Tekst ten powstał w 2003 roku, bezpośrednio po powrocie ze Sri Lanki – dziś pewnie już się trochę zdezaktualizował. Wstawiam go jednak licząc, że być może zachęci kogoś z Was do odwiedzenia tej pięknej wyspy.]

inf.praktczne, zdjęcia

SRI LANKA / Kolombo / Kolombo / Kolorowe_ciężarówki
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 13113

adrianab Land like no other Oto jak się reklamuje Sri Lanka, nam bardziej znana jako Cejlon. I nic dziwnego – to naprawdę kraj jakich mało. Ot choćby dlatego, że ludzie się tu częściej uśmiechają. Sri Lanka to niezwykły kraj, pełen barw i kontrastów.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2731, Łączna liczba odwiedzin: 14486230Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl