Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:URUGWAJ

Liczba wyszukanych artykułów: 9

URUGWAJ / Maldonado / Punta del Este / Los Dedos 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3066

emerytkawpodrozy Punta del Este to miejscowość położona w odległości 115 kilometrów od Montevideo. Urugwajczycy uważają, że Punta del Este przypomina Miami, Cannes, bywa też nazywane „Saint-Tropez Ameryki Południowej”. Jako podróżnik tzw. budżetowy, raczej nie znalazłbym w nim hotelu, w którym mogłabym się zatrzymać.

URUGWAJ / Montevideo / Montevideo / Rejs przez Atlantyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2804

ludziepodrozuja Kiedy marzysz o czymś bardzo mocno, uważaj bo marzenie może się spełnić... Z pozoru niewinna rozmowa podczas niedzielnego spaceru zapoczątkowała przygodę naszego życia. Wydawać by się mogło, że Ameryka Południowa jest poza naszym zasięgiem...

TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5371

Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

zdjęcia, mapy, linki

URUGWAJ / Colonia / Colonia del Sacramento / Miasto kolonialne
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6550

Smok-1 Opis wyprawy promowej z Buenos Aires do Colonii del Sacramento (Urugwaj), marzec 2012

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / Polska / Polska / ludziepodrozuja.pl
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3079

ludziepodrozuja Podróż przez Argentynę w poszukiwaniu emigrantów i ich rodzin. Sprawdzian charakteru i umiejętności na wymagających drogach i bezdrożach Patagonii i Ziemi Ognistej.

zdjęcia, mapy, linki

URUGWAJ / Colonia del Sacramento / Starówka / Okno
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4002

gastropoda Różne są powody podróżowania, sądzę, że jednym z nich jest chęć poznania nieznanego, innego. Urugwaj nie ma dzikiej dżungli, ośnieżonych szczytów górskich, dymiących wulkanów, efektownych drapaczy chmur, piramid, budowli zaginionych kultur itd. Jeżeli ktoś szuka spektakularności, to w Urugwaju jej nie znajdzie.

inf.praktczne, zdjęcia

URUGWAJ / Mercedes / Los Arrayanes / Gniazdo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3173

gastropoda Problemy z przekroczeniem granicy argentyńsko-urugwajskiej z powodu demonstracji Argentyńczyków przeciwko nowej celulozowni nad rzeką Uruguay po stronie urugwajskiej. E-mail wysłany do rodziny i znajomych z Salto (Uruguay) 27 listopoada 2007. poprawiłem pisownię i usunąłem fragmenty prywatne.

droga na miejsce, zdjęcia

BRAZYLIA / - / Rio / Na boisku
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 16141

Zajkowsk58 Prawi miesięczna wyprawa do Ameryki Południowej. Dużo praktycznych informacji, przydatnych w planowaniu podobnej eskapady.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2732, Łączna liczba odwiedzin: 14563674Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl