Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:TYBET

Liczba wyszukanych artykułów: 10

TYBET / TYBET / Kolej transtybetańska / TYBET
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3149

Borneo85 Nikt nie wątpi, że życie na dachu świata nie należy do łatwych ... Jednak na przekór wszystkim przeciwnością Tybetańczycy zasiedlili olbrzymie połacie tego najwyżej na świecie położonego kraju.

CHINY / Sichuan / Tagong (Lhakang) / Konkurs_kobieta_Pielgrzymka
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 3122

Golik Miłośnikom Tybetu polecamy "Podróż do Lhasy" Alexandry David-Neel. Tybet nie jest już nieosiągalny, ale nadal rozpala wyobraźnię podróżników.

Freeco 2013 Natalia, Mateusz, Waldek i Janek. Przygotowujemy się do wyruszenia w wyprawę po bezdrożach Azji. Podczas podróży będziemy starali się rozpowszechniać i uczyć od innych prostych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie i codziennym życiu. Chcemy uczyć się wspólnego działania nie opierając go na majątkowych korzyściach lecz czerpać radość ze wspólnego tworzenia. Przemierzając różnorodne kraje czerpać z mądrości i doświadczeń rozmaitych kultur. Poznawać i uczestniczyć w życiu zwykłych ludzi.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

2008-07-07

jedrzej Tybet 2007

TYBET / brak / Lhasa / Pielgrzymi 1
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3746

jedrzej Zawsze chciałem odwiedzić ten kraj i spędzić, chociaż kilka dni w Lhasie-świętej ziemi Tybetu. Moim marzeniem było obejrzeć to, co jeszcze pozostało z dawnej Lhasy, jak również poobserwować Tybetańczyków w ich własnym kraju. Tybet zawsze fascynował mnie swoją historią i kulturą. Kraj, który podczas panowania dynastii Tang pokonał Chiny, w dwudziestym wieku stał się chińską kolonią. Od prawie sześćdziesięciu lat na Tybecie są systematycznie łamane prawa człowieka. Samych Tybetańczyków spotykałem już wcześniej podczas naszych podróży do Nepalu i Sikkimu. Byli to zawsze pobożni i pogodni ludzie.

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5465

boncol Kilka refleksji odnośnie tybetańskiego pogrzebu. Próba zrozumienia rytuału.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TYBET / Tybet Południowy / Baza po stronie północnej / Everest od strony północnej
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5937

lukaszw W czasie mojego pobytu w Tybecie również zdecydowałem się na wycieczkę do obozu wypraw na Mt. Everest, miejsca u stóp najwyższego szczytu świata, skąd wyruszają ekspedycje zdobywające kolosa od strony chińskiej i skąd przy pięknej pogodzie podziwiać można Wielką Matkę Kontynentów (tak bowiem Tybetańczycy nazywają Mt. Everest).

inf.praktczne, zdjęcia

TYBET / Tybet Południowy / Lhasa / Lampki ofiarne w świątyni Jokhang
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6256

lukaszw W ubiegłym roku w czasie mojego pobytu w Chinach miałem okazję odwiedzić Tybetański Okręg Autonomiczny, Kraj na Dachu Świata. Najpierw odbyłem najdłuższą w moim życiu podróż pociągiem na trasie Szanghaj-Czengdu (stolica prowincji Syczuan), ponad 36 godzin jazdy z kilkoma tylko postojami, w czasie której zaprzyjaźniłem się z prawie wszystkimi pasażerami mojego wagonu.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

TYBET / Tybet Południowy / Lhasa / Lhasa - w świątyni
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 14739

lukaszw Lhasa leżąca na wysokości 3683 m n.p.m. przez wieki całe była polityczną i duchową stolicą Tybetu, sercem i duszą Kraju Na Dachu Świata, siedzibą Dalaj Lamów, celem niezliczonych pielgrzymek, a do dziś jest miastem jednego z największych cudów świata.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHINY / brak / brak / Mapa podróży przez Chiny
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 14279

MateuszG Jest to opis wyprawy-póki co-naszego życia, odbytej w dniach 27.06.2000-12.09.2000. Wystartowaliśmy z Warszawy, skąd dojechaliśmy do Moskwy; tu też za łapówkę wsiedliśmy do pociągu do Ałma-Aty w Kazachstanie. Przekroczyliśmy granicę chińską i po tygodniu dotarliśmy do Tybetu, by kontynuować podróż na południe, do Nepalu. Stąd dostaliśmy się do Indii, które okrążyliśmy z góry na dół w ciągu 5 tygodni. Z Kalkuty po 5-minutowej decyzji wróciliśmy samolotem do kraju. Zapraszamy do długiej, ale mam nadzieję fascynującej relacji z naszych przygód; chcemy podzielić się z Wami tym, co przeżyliśmy, zaprosić tam, gdzie wspaniale i przestrzec przed tym, co groźne.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2674, Łączna liczba odwiedzin: 12972441Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl