Forum dyskusyjne
JacekWis 11:07 | 08.11.2006
Dzwoniłem do ambasady, tam wymagają okazania biletu lub rezerwacji na wyjazd do Chin. Czytałem że można zrobić rezerwację na samolot a potem zrezygnować z niej ale rozmawiałem z biurem Lufthansy i u nich taki manewr sporo kosztuje (trzeba kupić bilet za ok. 4500 a potem liczyć się z potrąceniem prowizji za rezygnację ok. 400). Może mi ktoś poradzić jak to zrobić, żeby ta wiza była rzeczywiście bezpłatna? Zamierzam jechać koleją transsyberyjską (start z Brześcia przez Irkuck a dalej trochę improwizacji) z wizą chińską w kieszeni - czy to jest możliwe i jak to zrobić żeby nie utknąć np. w Mongolii czy na granicy z Rosja/Chiny? Można gdzieś po drodze to załatwić, np. w Mongolii? Z góry dziękuję za pomoc.
usunięty/nieznany 01:26 | 09.11.2006
witam. Ja załatwiłem wizę do Chin pokazując rezerwację na samolot z Moskwy do Pekinu. Rezerwacji dokonałem w zwykłym biurze podróży, nie kosztowalo mnie to nic. Następnie odwołałem tą rezerwację.Trzeba to zrobić w krótkim czasie np rezerwacje w poniedziałek, wniosek w ambasadzie wtorek a po wniosku rezygnacja telefoniczna. jeżeli chcesz jechać koleją musisz mieć wizę tranzytową przez Mongolią oraz Rosję. Mając już wizę chińską bez problemu dostaniesz mongolską. Problem może być z rosyjską wiec trzeba zrobić ten sam manewr : rezerwacja na samolot lub pociąg z warszawy do moskwy. Wiza chinska w 2002 kosztowała 100 zł jak dobrze pamiętam. (też jechałem koleją transyberysjką). Pozdrawiam Ween
lucky_girl 00:46 | 11.11.2006
Wiza do Chin od roku jest bezplatna, rezerwacje mozna zrobic np. w Campus Travel, a pozniej ja odwolac, to tez nic nie kosztuje.
Jack_Daniels67 14:39 | 19.03.2007
Zarezerwuj bilet w dowolnej lini lotniczej przez internet zrob wydruk tej wstepnej rezerwacji i dolacz do wniosku. To przechodzi, tak przynajmniej bylo wzeszlym roku. A skladajac wniosek o wize w ambasadzie Chinskiej w azji, nikt nie wymaga rezerwacji biletu. Dzisiaj wize do Chin odebralem w Hanoi, bez zadnych problemow i pytan.
Podobne wątki podróże po świecie
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.