Forum dyskusyjne

Plan podróży

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 10:47 | 28.10.2015

Wybieram się na 2 tygodnie na Kubę na przełomie lutego/marca i jestem na etapie planowania trasy. Zaczynam w Varadero bo tam mam bilet lotniczy. Bedę wdzięczny za sugestie, jakie miejsca zobaczyć w tym czasie, zakładając tempo bez zbytniego pośpiechu. Będę też wdzięczny za inne porady praktyczne. Jak wygląda sprawa z "obowiązkowym ubezpieczeniem'?

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 20:33 | 28.10.2015

polecam lekturę relacji z tego portalu:
takemytrip.pl/plan-podrozy-3-kuba-ameryka 

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 16:58 | 29.10.2015

Polecałbym odwiedzenie Hawany, Santiago de Cuba, Cienguegos, Camaguey i szczególnie Trynidad. Zależy, jak podróżujesz-samochodem, pociągiem, autobusami? Często można za 100 CUC wynająć taksówkę z kierowcą, często jest to lepsze, niż samemu wynająć samochód, bo nie trzeba się martwić o kradzieże, ubezpieczenie i problemy w razie wypadków.

To jest długi temat-napisałem o moich wycieczkach na Kubę kilka blogów, może informacje w nich zawarte będą pomocne-chętnie odpowiem na bardziej szczegółowe pytania.

A co do ubezpieczenia, to Kuba wymaga takiego i na lotnisku może poprosić o przedstawienie dowodu, że się posiada-w innym przypadku trzeba wykupić kubańskie na lotnisku.

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 19:38 | 29.10.2015

Czy to ubezpieczenie może być z dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego?

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 17:03 | 29.10.2015

tu moja trasa z 2014 roku: olazplecakiem.blogspot.com/p/wyprawa-2014.html 

w razie czego pisz do mnie na @, chętnie odpowiem na pytania :)

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 01:38 | 31.10.2015

>Czy to ubezpieczenie może być z dowolnego towarzystwa ubezpieczeniowego?

Na to nie potrafię odpowiedzieć-ja rozumiem, że w razie czego trzeba przedstawić im dowód, że się go ma. Ponieważ moja karta kredytowa automatycznie daje mi ubezpieczenie turystyczne do 21 dni, to wydrukowałem z Internetu przepisy, dotyczące mojego ubezpieczenia i zabieram to ze sobą.

eviK2015 dołączył
16.11.2015

eviK2015 13:18 | 16.11.2015

Witam, W grudniu wybieram sie na Kubę.
Chcielibyśmy wynająć samochód, ale jeśli piszesz, że taksi są tanie, to chyba się skusimy. Masz moze namiary na filoetową taksówkę?

>tu moja trasa z 2014 roku: olazplecakiem.blogspot.com/p/wyprawa-2014.html 
>
>w razie czego pisz do mnie na @, chętnie odpowiem na pytania :)

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 00:15 | 17.11.2015

To prawda, że karta VISA daje ubezpieczenie, nawet dla osoby podróżującej z Tobą, pod warunkiem, że za przelot, bądź za hotel zapłacisz tą kartą. Z ciekawych miejsc, oczywiście na to trzeba nieco więcej czasu, należy zobaczyć Baracoa, gdzie mieszkają potomkowie kubańskich Indian

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 03:57 | 28.11.2015

>To prawda, że karta VISA daje ubezpieczenie, nawet dla osoby podróżującej z Tobą, pod
>warunkiem, że za przelot, bądź za hotel zapłacisz tą kartą.

Sprawdziłem warunki mojej karty kredytowej i nie ma żadnego wymogu, abym płacił za przelot lub hotel kartą, aby mieć ubezpieczenie medyczne podczas nieobecności w kraju-w momencie, gdy opuszczam kraj, od razu jestem ubezpieczony do 2

senia dołączył
20.06.2008

senia 09:53 | 28.11.2015

Jeśli chcesz wynajmować samochód to tylko z pewnej wypożyczalni. Ja miałam samochód niby wypożyczony i opłacony, ale... Na miejscu okAzalo sie, ze ups, sorry bardzo ale nie ma... I musieliśmy taksówkami. Nie jest to zła opcja pod warunkiem, ze mówisz po hiszpańsku. Jeśli nie, zapomnij o zwiedzaniu po drodze, zawiezie cię z punktu a do b i tyle.

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 20:38 | 29.11.2015

My nie rezerwowaliśmy nic bo słyszelismy właśnie o takich sytuacjach.
Z tego co wiem to większość wypożyczalni na Kubie jest państwowa. Mimo że firm jest kilka to i tak są ze sobą powiązane.
W Havanie poszliśmy po prostu do wypożyczalni pod jednym z lepszych hoteli. Ceny były wszędzie takie same więc wyszliśmy z założenia że pod takim hotelem będzie najpewniej. Samochodów było kilka do wyboru. Koniecznie trzeba dokładnie obejrzeć samochód i zaznaczyć na formularzu każdą najmniejszą ryskę. To wystarczyło- jak oddawaliśmy go w innym punkcie na Cayo Coco to gość tylko obejrzał dokument przeszedł sie dookoła samochodu i wypłacił kaucję :) Przez dwa tygodnie jeżdżenia nie mielismy żadnych kłopotów ani przy oddaniu też. Tak samo z kontrolami policji i wyciąganiem łapówek od turystów- miały być co chwilę, a my mieliśmy jedną kontrolę , która trwała 5 min a przejechaliśmy kawał Kuby :)

hkonkol dołączył
01.12.2015

hkonkol 17:15 | 01.12.2015

Cześć,
jedziemy we dwoje na Kubę za tydzień. Czy na Kubie funkcjonują bankomaty, przynajmniej w większych miastach, czy trzeba zabrać gotówkę na cały pobyt? czy ktoś korzystał z autobusów ViaAzul? Cy rozkłady jazdy w internecie są wiarygodne?
I jeszcze jedno pytanie? Czy ktoś z Was nurkował na Kubie i ma jakieś namiary na centrum nurkowe, albo jakiegoś instruktora?

senia dołączył
20.06.2008

senia 17:32 | 01.12.2015

Odpowiem tylko o Viazulu. Rozkład jazdy w necie jak najbardziej wiarygodny, autobusy wygodne. Nie nurkowaliśmy, snorkowaliśmy.

readyforboarding.pl dołączył
01.09.2014

readyforboarding.pl 14:39 | 20.01.2016

Polecam naszą relację: www.readyforboarding.pl/k/podroze/kuba 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl