Forum dyskusyjne

wypłaty z bankomatów

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

jacek_w dołączył
18.07.2008

jacek_w 23:28 | 12.02.2016

Czy ktoś był ostatnio i wypłacał z powodzeniem polskimi kartami debetowymi Mastercard (np. Alior, T-Mobile)? Trochę mi nie pasuje wożenie całej gotówki na dłuższy pobyt. Są jakieś inne opcje?

Kinia00 dołączył
29.04.2012

Kinia00 17:59 | 21.02.2016

z Mastercard można wypłacić tylko w nielicznych miejscach, w Hawanie tylko w jednym miejscu bodajże w hotelu Libra. Z tą kartą jest problem. W Varadero mogliśmy wypłacić pieniądze TYLKO w banku, po podpisaniu wielu dokumentów. Weź kartę Visa i zadzwoń do banku , z którego masz kartę, że wyjeżdżasz. Mi zablokowano kartę ...potem poinformowano mnie w banku, że "ktoś chciał wypłacić pieniądze z bankomatu na Kubie, więc zablokowano kartę " ;-) Zadzwonili ale kto by odbierał telefony tak daleko ;-) Od dolarów biorą w kantorach dodatkowy podatek, lepiej wziąć Euro ...dużo Euro ;-)
Byłam w grudniu 2015r.

lajik dołączył
30.11.2012

lajik 19:31 | 21.02.2016

Mam kartę VISA z PKO BP (debetowa). Wypłacałem w Hawanie niecałe dwa tygodnie temu. Nie ma najmniejszego problemu z działaniem tych kart. W Hawanie jest sporo bankomatów, więc nawet jeśli w jednym nie ma pieniędzy, to kolejny jest niedaleko. W innych miastach już gorzej, np. w Trynidadzie są bodajże tylko dwa miejsca po dwa bankomaty, gdzie można wypłacić, a w niektórych miejscach, gdzie przyjeżdża trochę turystów (np. Playa Giron) bankomatów nie ma w ogóle. Najgorzej jest w poniedziałek, bo po weekendzie mnóstwo ludzi ustawia się w kolejkach po pieniądze, a pieniędzy nie ma i za szybko nie dowiozą. To jednak trochę inny świat i radziłbym jednak trzymać trochę rezerw w razie braku dostępu do działającego bankomatu przez kilka (lub więcej) dni.

lajik dołączył
30.11.2012

lajik 19:34 | 21.02.2016

Nie słyszałem ani nie widziałem, żeby był problem z Mastercard, jeżeli już to raczej z American Express.

Kinia00 dołączył
29.04.2012

Kinia00 19:43 | 21.02.2016

A jednak jest:-D Nie moglismy wyplacic pieniedzy MasterCard z bankomatu.Z Visy bez problemu do czasu zablokowania przez departament bezpieczenstwa banku:-D:-D Zreszta zdarzylo mi sie to tez w Tajlandii ale kto by pamietal zeby bank informowac o wyjezdzie:-D

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl