Forum dyskusyjne

Loty wewnętrzne na Kubie

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 14:19 | 04.08.2017

Witam,
Wybieram się w marcu na Kubę i mam plan taki aby w jedną stronę przejechać wyspę wynajętym samochodem a w drugą wrócić samolotem. Czy ma ktoś wiedzę na temat jak to wygląda, czy jest bezpieczne?
Pozdrawiam

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 09:29 | 05.08.2017

Cześć.
Leciałem rok temu z Havany do Santiago de Cuba linia Cubana de Aviacion.
Wszystko było ok samolot przyzwoity tylko opóźniony.
Zarezerwowałem na momondo.
Odradzam wynajem auta. Drogo. Stłuczka = duże problemy. Kradną lusterka, światła itp jak nie upilnujesz = drogo.
Na dalekie trasy Azul jest dobry a na krótsze dogadać się z taxiarzem i uzgodnic ceną. Można spokojnie przejechać całą Kubę jak chcesz.
Pozdr.

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 01:00 | 06.08.2017

Hej,

Jak byłem na wyspie Cayo Largo z 5 lat temu, to codziennie latały samoloty do Hawany-czasem rozmawiałem z pilotami, którzy stołowali się w naszym hotelu, mówili, że samoloty są produkcji europejskiej. Również niedawno byłem na Cayo Coco i oferowano loty do Hawany, były bardzo tanie, często połączone z 1 nocą pobytu w Hawanie i jej zwiedzaniem. W każdym razie kompletnie nie opłacało się brać autobusu lub wypożyczać samochodu.

Zgadzam się z komentarzami Jacky, jeżeli chodzi o wynajem samochodu. Często można za taką samą ceny wynająć samochód z kierowcą i od razu odpada większość problemów.

W mieście Ciego de Avila widziałem już prywatne autobusy (a raczej ciężarówki z ławkami), przejazdy nimi są bardzo takie, na krótką trasę to nawet może być ciekawe doświadczenie.

Pozdrawiam,

Jacek

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 14:28 | 06.08.2017

Dzięki za info.
Co do samolotu to moje obawy wzięły się stąd, że czytałem na forach sporo wypowiedzi, że niebezpieczne, stare, w złym stanie samoloty itp.
Jeśli chodzi o wynajęcie samochodu, to owszem słyszałem, że mogą się zdarzyć takie kradzieże, ale też czytałem sporo (więcej) wypowiedzi zadowolonych osób polecających tę formę podróżowania po Kubie. Jak zatem jest naprawdę z tymi "dodatkowymi kosztami" wynajęcia samochodu? Czy kogoś to bezpośrednio dotknęło? (te kradzieże). Dodam, że zdecydowanie preferuję wynajęty samochód i pełną swobodę.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl