Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:BELGIA

Liczba wyszukanych artykułów: 13

2021-03-18

Stanislaw_Heba TOP 10 Belgii

BELGIA / antwerpia / antwerpia / antwerpia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1755

Stanislaw_Heba Mój roczny projekt w belgijskiej firmie był okazją do poznania kraju. Miałem dwa cele: zwiedzić Brukselę i okolicę oraz poznać jak najwięcej ludzi. Korzystałem więc z popularnego portalu Airbnb, zmieniając co tydzień lokum. Mieszkałem w willowych dzielnicach albo wynajmowałem pokoje w zwykłych mieszkaniach. Dzięki temu poznałem mieszkańców oraz zobaczyłem jak mieszkają. Nie chciałem pisać długiego tekstu więc wybrałem moje TOP 10 Belgii.

BELGIA / - / Bruksela / Bruksela-Muzeum Dalekiego Wschodu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5259

Andy10 W Muzeum Dalekiego Wschodu znajduje się unikatowa w skali światowej kolekcja orientalnych rycin i chińskich wyrobów z porcelany, bilet kosztuje tylko 4 euro, szkoda, ze Muzeum było zamknięte, może przy następnej mojej wizycie w Brukseli uda mi się go zwiedzić oraz zobaczyć swietny ogrod japoński.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Projekt Optibus Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera - projekt Optibus. Jego uczestnicy zamierzają odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie ponad 6000 km.

zdjęcia, linki

POLSKA / Podbeskidzie / Kozy kamieniołom / Tripowóz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5088

Tripowóz Wyprawa "Tripowóz jedzie na Zachód" to podróż grupy przyjaciół z Bielska-Białej po Europie w barwnym VW Transporterze T3. W artykule dowiesz się, jak zaczął się projekt Tripowóz i jak będzie wyglądała nasza wyprawa.

droga na miejsce, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3425

nitkaska Podróż z biurem… No tak, to drogo, to w tłumie turystów, to w towarzystwie obcych ludzi, z których każdy jest inny, to według utartych szlaków, w szalonym tempie, z pilotami o różnych kompetencjach i umiejętnościach (o chęciach nie wspomnę!)

bus_trip Odwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

droga na miejsce, zdjęcia

2012-01-11

Andy10 Gandawa

BELGIA / Polnocna Belgia / centrum Gandawy / Gandawa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9035

Andy10 Witam Globtroterow dzisiaj zapraszam Was na krotki spacer uliczkami Gandawy(Gent ,Gand) ,kolejnego pieknego miasta w polnocnej Belgii , pokaze ok 15-20 zdjec z miasta wklejajac je przez kolejne dni . Gandawa należy do zabytkowych i czesto odwiedzanych przez turystów miast w polnocnej Belgii , jest prawdziwa perłą dla wielbicieli zabytków europejskiego Średniowiecza i Renesansu. W całym mieście znajduje się wiele kościołów i kamienic, których daty powstania rozciągają się na stulecia od XII do XIX wieku. W gotyckiej katedrze św. Bawona (XIII-XVI w.) znajduje się ołtarz Baranka Mistycznego z XV w. autorstwa braci van Eycków, uznawany za najwybitniejsze dzieło gotyckiego malarstwa flamandzkiego. Gandawa ma swoj urok jest piękna i przyjazna. W Gandawie widać, że miasto miało różne wpływy: walońskie/ francuskie/ i flamandzkie /niderlandzkie

inf.praktczne, zdjęcia

2011-12-19

Andy10 Brugia

BELGIA / Polnocna Belgia / centrum miasta / Brugia
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4754

Andy10 Informacje o miescie , zabytkach , historii Witam , zapraszam na spacer uliczkami Brugii we wczesnych godzinach porannych kiedy miasto jeszcze spi. Byłem w tym miescie już trzykrotnie i pewnie będę jeszcze nie jeden raz , miasto jest rewelacyjne , w wielu miejscach można stanac i robic zdjęcia na wprost , z lewej, z tylu , z prawej . Pokaze Wam z 10-20 zdjec z ponad 300 zapisanych w kompie i to w ciągu kilku dni (ograniczenie do 5zdjec dziennie), zapraszam Andy

inf.praktczne, zdjęcia

2011-12-11

Andy10 Antwerpia

BELGIA / - / centrum miasta / Antwerpia
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 9356

Andy10 historia , zabytki , slow kilka o znakomitym malarzu Rubensie zwiazanym z Antwerpia

inf.praktczne, zdjęcia

BELGIA / - / Bruksela / Najgłębszy basen na świecie
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3726

tkos Na Majówkę wybraliśmy się pięcioosobową grupą nurków. Nie do Egiptu czy Tajlandi, ale do... Beneluksu. Naszym celem były dwa nietypowe miejsca nurkowe. Pierwsze to dawny zbiornik na gaz w Duisburgu, a drugie to najgłębszy basen w Europie czyli Centrum Nemo w Brukseli.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

StaryGolf Czwórka przyjaciół. Razem przetestowali się już rok temu w podróży do Chorwacji, Teraz chcą czegoś więcej. Wspólnie realizują projekt, który pozwoli im zwiedzić niemal całą Europę Zachodnią. Bohaterem wycieczki jest jednak tytułowy VW Golf, który musi zawieźć ich do celu.

zdjęcia, mapy, linki

BELGIA / brak / Bruksela / Japońscy fotograficy są wszędzie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7291

tkos 1 maja 2004. Polska została wraz z 9-cioma innymi krajami członkiem Unii Europejskiej. Miałem okazję celebrować ten doniosły fakt na Grande Place w Brukseli, na specjalnej fecie z tej okazji. Niestety nie wszystkie wrażenia z Brukseli dobrze wspominam.

inf.praktczne, zdjęcia

BELGIA / Bruksela / Bruksela / altana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3148

Wloczykij Kilka slow o ciekawym miejscu

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2727, Łączna liczba odwiedzin: 14280981Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl