Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:TAJWAN

Liczba wyszukanych artykułów: 5

TAJWAN / - / Sun Moon Lake / Wen Wu Temple
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1058

aguch Skośne i przyjazne spojrzenia miejscowych, pałeczki zamiast sztućców oraz obrazkowe pismo wprowadzające do podróży element zabawy to chyba jedyne co łączy Tajwan z Chinami. Mimo, iż formalnie wyspa jest Republiką Chin to jednak jej niezależność od ChRL można zaobserwować praktycznie w każdym aspekcie życia społeczności wyspy.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TAJWAN / - / Wyspa Ludao / Piękna wyspa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2913

ArturG Oglądając uroczyste rozpoczęcie igrzysk olimpijskich uwagę zwraca przemarsz drużyn narodowych. Transmisja, którejś z tych imprez przykuła moją uwagę tabliczką z napisem Chińskie Taipei. Chodzi oczywiście o Tajwan – wyspę położoną u wschodnich wybrzeży Chin, która przez jednych jest uznawana jako odrębne państwo pod nazwą Republika Chińska, ale przez przeważającą liczbę krajów traktowana jako prowincja Chin. Jak jest przyszłość Tajwanu trudno teraz oceniać. Ogromna siła polityczna i militarna Chin na pewno stoi na przeszkodzie, aby wyspa stała się odrębnym państwem, z drugiej strony sami mieszkańcy, szczególni ci młodzi, na pytanie kim są w niemal 90% odpowiedzieli, że Tajwańczykami; tylko 10% uważa się za Chińczyków.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

TAJWAN / Wanli / Yehliu / Formacje skalne (Yehliu)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5703

magic Skoro jestesmy juz w Taipei, udalo nam sie zwiedzic wiekszosc tego co miasto ma do zaoferowania, albo mamy ochote wyskoczyc na jedniodniowa wycieczke aby zobaczyc inne atrakcje ktore ma Tajwan do zaoferowania, polecam wycieczke do Yehliu Geopark.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJWAN / Taiwan / Taipei / Maly wodospad przy swiatyni (Taipei)
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 11139

magic Gdy masz tylko jeden dzien w Taipei, warto zorganizowac sobie czas aby wykorzystac go do maximum. Co ma miasto do zaoferowania?

inf.praktczne, zdjęcia

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2643, Łączna liczba odwiedzin: 12253070Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl