Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:ARGENTYNA

Liczba wyszukanych artykułów: 31

URUGWAJ / Montevideo / Montevideo / Rejs przez Atlantyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1086

ludziepodrozuja Kiedy marzysz o czymś bardzo mocno, uważaj bo marzenie może się spełnić... Z pozoru niewinna rozmowa podczas niedzielnego spaceru zapoczątkowała przygodę naszego życia. Wydawać by się mogło, że Ameryka Południowa jest poza naszym zasięgiem...

ARGENTYNA / Santa Cruz / Cueva de las Manos / Cueva de las Manos
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 848

ludziepodrozuja Cueva de las Manos, czyli jaskinia rąk. Cudowne miejsce zagubione w Patagonii. Niedaleko słynnej drogi \"Ruta 40\". Surowa i wietrzna kraina, która skrywa mnóstwo wspaniałych widoków.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

ARGENTYNA / Tierra del Fuego / Ushuaia / Na początku szlaku Senda Costera
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1198

el_gato Jeżeli odwiedzasz Argentynę, a masz napięty plan, wpadnij chociaż na 3 dni do Ushuaia! W artykule znajdziesz informację o tym, jak najfajniej spędzić czas w tym ciekawym miejscu.

inf.praktczne, zdjęcia

ARGENTYNA / BUENOS AIRES  / CAMINITO / TANGO SHOW
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1769

Servus 3 noce na Buenos Aires, Puerto Madryn, Wodospady Iguacu. Ile czasu potrzeba żeby pojechać do Argentyny? Przytomny powie tyle ile trwa lot tam i z powrotem. Z grubsza tyle trwała nasza podróż, no może chwilę dłużej. Było karkołomnie, momentami zabawanie – bez czasu na sen.

zdjęcia, linki

TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

El Buscador Już wkrótce poczytacie relacje z przygotowań do wyjazdu grupy młodych ludzi, którzy planują spełnić swoje podróżnicze marzenie :-) Miło nam objąć projekt El Buscador patronatem medialnym!

zdjęcia, mapy

ARGENTYNA / Buenos Aires / boczna uliczka od Plaza Italia / Zabezpieczenie sklepu
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 8899

el_gato Jeśli wybieracie się do Argentyny, to poczytajcie o czym należy pamiętać i na co uważać podróżując po tym kraju.

inf.praktczne, zdjęcia

CHILE / PATAGONIA / PATAGONIA / TRAVELERKA
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1266

WyCHILEoutowana Z wyjątkową sympatią podchodzimy do projektów, które są realizacją marzeń z dzieciństwa! Tym razem przedstawiamy projekt Travelerki, która w pogoni za dziecięcym marzeniem zamierza samotnie przemierzyć Chile.

zdjęcia, linki

wewnetrznawolnosc Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)

ARGENTYNA / Misiones / San Ignacio / Misja w deszczu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3302

Smok-1 Zwiedzanie dawnych misji jezuickich (Santa Maria Mayor, Santa Ana, Loreto i San Ignacio Mini), marzec 2013.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ARGENTYNA / Cordoba / Cordoba / El Che
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1118

Smok-1 Dalsza część wyjazdu do Argentyny, marzec 2012, tym razem opis Alta Gracii, miasteczka położonego w prowincji Cordoba

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

POLSKA / Polska / Polska / ludziepodrozuja.pl
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2305

ludziepodrozuja Podróż przez Argentynę w poszukiwaniu emigrantów i ich rodzin. Sprawdzian charakteru i umiejętności na wymagających drogach i bezdrożach Patagonii i Ziemi Ognistej.

zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / Polska / Polska / ludziepodrozuja.pl
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2688

ludziepodrozuja Podróż przez Argentynę w poszukiwaniu emigrantów i ich rodzin. Sprawdzian charakteru i umiejętności na wymagających drogach i bezdrożach Patagonii i Ziemi Ognistej.

ARGENTYNA / San Juan / Park Narodowy Ischigualasto / Argentyńskie Badlands
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3845

Smok-1 Opis dojazdu, rady praktyczne dotyczące Parków Narodowych: Talampaya i Ischigualasto

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ARGENTYNA / Cordoba / Colonia Caroya / Estancia Caroya
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3530

Smok-1 Ciąg dalszy - tym razem misje jezuickie wokół Cordoby

droga na miejsce, zdjęcia

ARGENTYNA / Cordoba / Cordoba / Manzana Jesuitica
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2034

Smok-1 Ciąg dlaszy relacji z prawie trzytygodniowej podróży po Argentynie - w tej części nieco więcej o Buenos Aires oraz Cordobie i okolicach

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ARGENTYNA / Buenos Aires / dzielnica Recoleta / Recoleta
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4099

Smok-1 Trochę informacji praktycznych o Buenos Aires (i nieco o okolicy), marzec 2012

inf.praktczne, zdjęcia

ARGENTYNA / Jujuy / Purmamarca / Wzgórze Siete Colores
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2925

gastropoda Quebrada de Humahuaca została wpisana na listę UNESCO w 2003 roku. Jest to dolina Rio Grande prowadząca od źródeł na altiplano do zbiegu z Rio Leone. Od tysiącleci była to droga komunikacyjna i swoje ślady pozostawili tu kolejni mieszkańcy tych ziem. Dziś przez ten obszar nadal zamieszkały głównie przez Indian przebiega droga panamerykańska.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ARGENTYNA / Tucuman / Quilmes / Widok na ruiny
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2110

gastropoda Za Santa Maria, już w prowincji Tucuman wysiadam w całkowitą ciemność, bo pragnę zwiedzić znajdujące się w pobliżu największe na terenie Argentyny ruiny prekolumbijskiej osady Indian Quilmes. Namiot rozbijam po omacku na rozjeździe dróg.

ARGENTYNA / Salta / La Polvorilla / Wiadukt 4220 m npm
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4127

gastropoda Linia kolejowa zwana Tren a las Nubes to jedna z najwyżej położonych kolejowych tras na świecie. Podczas mojego pobytu (początek 2008) pociągi tą trasą nie kursowały i to już od kilku lat, ale chodziły słuchy, że mają wznowić kursy. Jednym z najwyższych punktów na trasie jest najwyżej położony na świecie (wg informacji w Salta) wiadukt kolejowy La Polvorilla (4220 m npm). Linia z Salta do Antofagasta (Chile) prowadząca przez przełęcz Socompa na granicy argentyńsko-chilijskiej została zbudowana w celu transportu miedzi i boraksu. Budowę wiaduktu La Polvorilla ukończono w 1932 roku.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ARGENTYNA / - / Aconcagua / Camp Alaska
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4260

sabinka1890 Jak napisać ciekawą relację z miesięcznej wyprawy, która nie będzie miała tysiąca stron? Gdzie tylko najwytrwalsi dotrą do jej końca? Chyba najprościej – Aconcagua została zdobyta z wielkim trudem piętnastego lutego 2011 roku o godzinie 1630. Ze szczytu pamiętam tyle, co nic, ale gdzieś tam w moim niedotlenionym umyśle zapisał się widok płaskiego szczytu i kolegi mówiącego: „Sabina, ty to już masz chyba dość”.

BRAZYLIA / - / Rio / Na boisku
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 14235

Zajkowsk58 Prawi miesięczna wyprawa do Ameryki Południowej. Dużo praktycznych informacji, przydatnych w planowaniu podobnej eskapady.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ARGENTYNA / Misjones / misje jezuickie w Santa Ana / grobowiec w Santa Ana
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3420

izabella Niewiele zachowało się materiałów na temat misji jezuickich bo historia chętniej mówi o wielkich tego świata a ta historia opowiada o mnichach i ubogich Indianach.

zdjęcia, linki

ARGENTYNA / misjones / soberbio / plantacje tytoniu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1396

izabella Soberbio to maleńka, spokojna mieścina na granicy argentyńsko-brazylijskiej, na skrawku ziemi który został wyrwany dżungli, nad rdzawą rzeką Urugwaj.

zdjęcia, linki

ARGENTYNA / Mendoza / Mendoza / Arentyna roztanczona
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1725

izabella Ameryka Poludniowa to kontynent Macho

zdjęcia, linki

ARGENTYNA / Mendoza / Mendoza / mate to nie tylko napoj
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6730

izabella Dzis uwielbiam mate ale nasze pierwsze spotkanie bylo........dosc bolesne ;)

zdjęcia, linki

BOLIWIA / brak / Boliwia, Isla del Sol / Księżyc w Challapampie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2465

izabella Być może byłeś na szczycie najwyższej góry obu Ameryk Aconcagua a może się tam kiedyś wybierasz, być może byłeś w Mendozie a jeśli nie to pewnie tam będziesz.......czy wiesz jednak że.......

zdjęcia, linki

WENEZUELA / Park Narodowy Canaima / przy Salto Angel, Canaima / Tecza nad Gora Diabla
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1517

izabella Wciąż jesteśmy w Mendozie i choć pamiętam że mieliśmy zatrzymać się tu zaledwie na 3-4 dni, utknęliśmy tu na ponad 10 dni i wciąż nie widać końca naszego pobytu.

zdjęcia, linki

ARGENTYNA / Ameryka Poludniowa / Andy / Aconcagua 2008
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1498

batibak Relacja z wyprawy Klubu Alpinistycznego ‘Homohibernatus” - „Aconcagua 2008- śladami polskich podróżników” 4 x A. Ameryka, Argentyna, Andy, Aconcagua 2008 „Są tylko trzy prawdziwe dyscypliny sportowe, walki byków, wyścigi samochodowe i alpinizm, reszta to tylko gry” E. Hemingway

inf.praktczne, zdjęcia

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ARGENTYNA / brak / Park Narodowy Iguazu / Oko w oko z żywiołem
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 10998

LeW Szczęśliwy los powiódł mnie nad słynne wodospady Iguacu znajdujące się na pograniczu brazylisko-argentyńskim. Stąd moja opowieść z intencją przekazania choćby tylko cząstki zapamiętanych wrażeń. Spotkania z wodospadami Iguacu w Brazylii i Argentynie w dniach 11-13 lipca, 2003

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2612, Łączna liczba odwiedzin: 10292747Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl