Artykuly i relacje z podrozy Globtroterow
pokaz wszystkie artykuly
Kategoria: kraj: CHILE
Liczba wyszukanych artykulow: 21
CHILE I BOLIWIA - SAMOTNIE I INTENSYWNIE
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 2496
wojt64 Dla mających w miarę dobrą kondycję. W 15 dni Chile - Santiago+Wyspa Wielkanocna+Valparaiso+Calama+San Pedro de Atacama+ Boliwia - Salar de Uyuni. Samolot+autobus+auto 4x4
relacja, inf. praktyczne, droga na miejsce, droga powrotna, zdjecia
Pod niebem Patagonii
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 3447
ludziepodrozuja Kiedy marzysz o czymś bardzo mocno, uważaj bo marzenie może się spełnić... Z pozoru niewinna rozmowa podczas niedzielnego spaceru zapoczątkowała przygodę naszego życia. Wydawać by się mogło, że Ameryka Południowa jest poza naszym zasięgiem...
relacja, zdjecia
Atacama - skrywane tajemnice
liczba komentarzy: 2 liczba odslon: 1668
ludziepodrozuja Opuszczone i fascynujące miejsce na bezdrożach najsuchszej pustyni na świecie. Z dala od uczęszczanych miejsc turystycznych...
relacja, inf. praktyczne, zdjecia, linki
Torres del Paine
liczba komentarzy: 5 liczba odslon: 2776
el_gato Legendarne krajobrazy, zapierające dech w piersiach.... Wiatr będący codziennym towarzyszem... Poczytajcie o jednym z najwspanialszych miejsc do kilkudniowego trekkingu na świecie.
relacja, inf. praktyczne, zdjecia
Głosy wielorybów w Cieśninie Magellana
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 2738
Servus Park morski Francisco Coloane to jedno z tych oddalonych od cywilizacji miejsc, gdzie wieloryby wciąż są dzikie i ... ufne. Część z nich kręci się w tych wodach nawet w okresie godowym. Niektóre płyną aż po Wyspy Galapagos, po pokarm, młode i ... wolność.
relacja, zdjecia
Wieże, słońce i wiatr
liczba komentarzy: 3 liczba odslon: 3340
TheTravelingTree Mieliśmy szczęście. Patagonia była dla nas łaskawa na tyle, że mogliśmy przetrwać pięć nocy w górach pod lekkimi śpiworami . Wiatr przyjemnie ochładzał, deszcz usypiał do snu.
relacja, inf. praktyczne, zdjecia
Wędrowne Drzewo w podróży przez Ameryki
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 9339
TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.
relacja, zdjecia
El Buscador - spełniamy swoje marzenia!
liczba komentarzy: 2 liczba odslon: 4143
El Buscador Już wkrótce poczytacie relacje z przygotowań do wyjazdu grupy młodych ludzi, którzy planują spełnić swoje podróżnicze marzenie :-) Miło nam objąć projekt El Buscador patronatem medialnym!
zdjecia, mapy
WyCHILEoutowana
liczba komentarzy: 2 liczba odslon: 2328
WyCHILEoutowana Z wyjątkową sympatią podchodzimy do projektów, które są realizacją marzeń z dzieciństwa! Tym razem przedstawiamy projekt Travelerki, która w pogoni za dziecięcym marzeniem zamierza samotnie przemierzyć Chile.
zdjecia, linki
Trzeci stopień ryzyka
liczba komentarzy: 3 liczba odslon: 5819
Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.
zdjecia, mapy, linki
W Pogoni za Wewnętrzną Wolnością
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 5686
wewnetrznawolnosc Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)
zdjecia
M/S Chrobry - ostatni transatlantyk międzywojennej Polski cz.2
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 3311
ludziepodrozuja Podróż przez Argentynę w poszukiwaniu emigrantów i ich rodzin. Sprawdzian charakteru i umiejętności na wymagających drogach i bezdrożach Patagonii i Ziemi Ognistej.
zdjecia, mapy, linki
M/S CHROBRY ostatni transatlantyk międzywojennej Polski
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 3741
ludziepodrozuja Podróż przez Argentynę w poszukiwaniu emigrantów i ich rodzin. Sprawdzian charakteru i umiejętności na wymagających drogach i bezdrożach Patagonii i Ziemi Ognistej.
zdjecia
Dwa razy PN Lauca
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 3224
gastropoda Park Narodowy Lauca – jest tak piękny, że warto go zobaczyć nie tylko raz.
relacja, inf. praktyczne, droga na miejsce, droga powrotna, zdjecia
Dwie przełęcze
liczba komentarzy: 0 liczba odslon: 3628
gastropoda Na północy, między Chile a Argentyną są dwa drogowe przejścia graniczne, oba w bezludnym obszarze Andów – to Paso de Jama (ok. 4400 m. npm) i Paso de Sico (ok. 4100 m. npm).
relacja, droga na miejsce, droga powrotna, zdjecia
Be Free 2011 - na przekór wszystkim, na przekór “zdrowemu rozsądkowi”
liczba komentarzy: 5 liczba odslon: 8147
be-free Be Free - na przekór wszystkim, na przekór “zdrowemu rozsądkowi” ...zrobimy to, czego inni się boją. Udowodnimy wam, a co najważniejsze - sobie, że każdy kowalski jest wolny i że nie powinien się ograniczać tylko do marzeń. My zrealizujemy wszystkie nasze marzenia, a zaczynamy od podboju świata!
relacja, inf. praktyczne, droga na miejsce, droga powrotna, zdjecia, mapy, linki
Dalej już bez plecaka
liczba komentarzy: 1 liczba odslon: 3163
izabella Osiem miesięcy podróżowania po krajach wysokiego ryzyka jak Wenezuela, Ekwador, Boliwia, Peru i nic.........pierwszy dzień w stolicy najbezpieczniejszego kraju Ameryki Południowej jak piszą przewodniki, Chile i........stało się.
relacja, zdjecia, linki
San Perro zwane też San Pito
liczba komentarzy: 1 liczba odslon: 2267
izabella Wreszcie po dwóch bezdomnych, autobusowych nocach docieramy do uroczej oazy na pustyni, San Pedro de Atacama.
relacja, zdjecia, linki
Paranoicana chilena
liczba komentarzy: 1 liczba odslon: 2161
izabella Dotarliśmy do Chile. Wydawałoby się prosta sprawa przekroczyć granicę peruwiańsko-chilijską. A jednak nie.
relacja, zdjecia, linki
Autostopem dookoła świata!!
liczba komentarzy: 21 liczba odslon: 52019
kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.
relacja, inf. praktyczne, droga na miejsce, droga powrotna, zdjecia, linki
„CAPAC NGAN - DROGAMI DZIECI SŁOŃCA” - WYPRAWA ROWEROWA
liczba komentarzy: 3 liczba odslon: 7959
bialeka Inkaskie Imperium Słońca, rozciągające się niegdyś pomiędzy obecnym północnym Ekwadorem, a środkowym Chile, połączone było siecią dróg liczącą sobie 24 tys. kilometrów. Najważniejszą z nich, a zarazem najpiękniejszą i najlepiej do naszych czasów zachowaną, była Capac Ngan, Droga Królewska.
Wiodła ona przez blisko 5 tys. kilometrów pomiędzy andyjskimi szczytami, dolinami i płaskowyżami; brzegami świętych jezior i szlakiem starych miast – fortec.
Ślady tej drogi, wyznaczają szlak naszej wędrówce. Przemierzymy ją od jej najdalszych północnych skrajów w okolicach ekwadorskiego Quito, aż po chilijskie Santiago. Na naszej trasie trafimy do inkaskich stolic – Cusco i Vilcabamby, pod indiańskie strzechy, nad brzegi jeziora Titicaca. Przejedziemy „amerykański Tybet”, czyli płaskowyż Altiplano i zahaczymy o argentyńską stronę najwyższych gór kontynentu. Podróż zaś, po ponad trzech miesiącach, zakończymy w mieście tanga – Santiago.
W czasie wędrówki powtórzymy również wyczyn sprzed ponad 20 lat, kiedy to Polacy jako pierwsi na świecie spłynęli Kanion Rio Colca, uważany wówczas za najgłębszy na Ziemi, obecnie zaś zdeklasowany wyłącznie przez tybetański kanion Cangpo.
Rower stwarza doskonałą możliwość bezpośredniego „dotknięcia” tych miejsc, kontaktu z ludźmi, poznania ich kultury i sposobu życia, będąc zarazem sprawdzianem naszych sił w tych surowych warunkach. Dzięki temu sposobowi podróżowania mamy możliwość spojrzenia prosto w oczy kondorowi, fotograficznego zapolowania na lamy, nauczenia się języków keczua i ajmara, i uczestniczenia w codziennym życiu potomków Dzieci Słońca.
relacja, inf. praktyczne, droga na miejsce, droga powrotna, zdjecia
Krotkie statystyki:
Liczba artykulow w bazie: 2767, laczna liczba odwiedzin: 15823087
Dział Artykuły
Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.
















